
Oekraïne krijgt ruim 500 lichamen van dode militairen terug
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft vrijdag de lichamen van 503 gesneuvelde militairen teruggekregen van Rusland. Meestal worden die lichamen teruggegeven als deel van een ruil en krijgt Rusland evenveel dode militairen terug, maar dat is niet bevestigd.
Het is de vierde keer sinds oktober dat er bij een ruil van gevallen soldaten ten minste vijfhonderd lichamen worden overgedragen. De ruil van lichamen, maar ook van krijgsgevangenen, is een van de weinige gebieden waarop Oekraïne en Rusland tijdens deze oorlog geregeld samenwerken.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei deze maand dat er 43.000 Oekraïense militairen zijn gedood sinds de Russische invasie van februari 2022, maar volgens schattingen van westerse media ligt dat aantal hoger. 370.000 militairen zouden volgens Zelensky gewond zijn geraakt. Rusland brengt officieel geen aantallen naar buiten van de slachtoffers in deze oorlog, maar de Verenigde Staten zeiden deze maand dat er meer dan 700.000 Russische doden en gewonden zouden zijn.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een rechter in Los Angeles heeft immigratiedienst ICE verboden daar mensen zonder reden aan te houden voor ondervraging. Mensenrechtenorganisaties hadden een zaak aangespannen, omdat agenten van ICE zouden selecteren op onder meer huidskleur en spreektaal.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Een Palestijns-Amerikaanse man uit Florida is volgens zijn familie op de Westelijke Jordaanoever doodgeslagen door Israëlische kolonisten. Ook het Palestijnse persbureau WAFA bericht over het incident, op basis van medische bronnen in het gebied.
2 uur geledenKYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.
12 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
15 uur geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
16 uur geleden