Oekraïne krijgt 500 Duitse luchtdoelraketten geleverd
BERLIJN (ANP/DPA) - Oekraïne heeft vijfhonderd Strela-luchtdoelraketten gekregen van Duitsland. De regering in Kiev bevestigde dat na berichtgeving in Welt am Sonntag. De wapens, af te schieten vanaf de schouder, zijn volgens de Duitse krant drie dagen geleden in Polen overgedragen.
Een woordvoerster van het Duits ministerie van Defensie zei wegens "operationele - en veiligheidsaspecten" geen mededelingen te kunnen doen over de aard van deze zending. Ze zei wel dat Berlijn de Oekraïense strijdkrachten militair materieel van allerlei soort heeft beloofd en voor een belangrijk deel ook al heeft geleverd. Naar mogelijkheid kan dat meer worden.
Oorspronkelijk was er sprake van om maximaal 2700 Strela's ter beschikking te stellen, maar daar moet de Duitse nationale veiligheidsraad zich nog over buigen. Het gaat om raketten van Russische makelij die komen uit de voorraad van het volksleger van de voormalige DDR.
Na aanvankelijke terughoudendheid ten aanzien van de Russische inval, heeft Duitsland een totale ommezwaai gemaakt en behalve militaire uitrusting als helmen en kogelwerende vesten ook antitankwapens en Stinger-luchtdoelraketten naar Oekraïne gestuurd.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
2 uur geledenSLAMABAD/TEHERAN/ANKARA (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
4 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
6 uur geleden