Oekraïne kandidaat-lid denktank OESO
PARIJS (ANP) - Oekraïne treedt op termijn mogelijk toe tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De in Parijs gevestigde denktank kreeg daartoe een verzoek van de minister-president van Oekraïne. Daarop is het land nu als kandidaat-lid erkend.
Volgens een verklaring van de secretaris-generaal van de OESO wordt alvorens wordt gesproken over een toetreding een plan opgesteld. Daarbij benadrukte de OESO dat Oekraïne al sinds 1991 samenwerkt met de denktank.
Op termijn moet een speciaal kantoor in Kiev worden geopend van waaruit de Oekraïense toetreding wordt geregeld. Daarbij zal ook een actieplan worden opgesteld om het land te helpen bij het herstel, de wederopbouw en hervormingen. Volgens de denktank is het zaak dat er snel vrede komt in het land.
De OESO bestaat uit 38 landen waaronder veel Europese landen en landen als de Verenigde Staten, Mexico, Canada, Chili, Zuid-Korea en Australië. De denktank werkt ook samen met meer dan honderd landen. Een van de doelen van de OESO is het verbeteren van het economische en sociale welzijn van mensen over de hele wereld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei, CDA) vindt dat flexibel gebruik van stroomaansluitingen het nieuwe normaal moet worden voor burgers en bedrijven in Nederland vanwege het volle stroomnet. Dat zei hij donderdag tijdens een symposium van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in Madurodam over de toekomst van het Europese energiesysteem.
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder en hielden vooral de obligatiemarkten in de gaten. Daar liepen de rentes op langlopende staatsleningen verder op door het vooruitzicht dat de centrale bank de rente verder gaat verhogen om de inflatie te bestrijden. Ook olie, een belangrijke aanjager van de inflatie, werd opnieuw duurder.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Isabel Schnabel, lid van de directie van de Europese Centrale Bank (ECB), staat op het punt de instantie te verlaten. Dat melden ingewijden aan Bloomberg. Ze zou een hoge functie bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) krijgen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Veel Russische bedrijven zijn bezorgd dat de staat hun bezittingen op elk moment kan onteigenen en zijn daarom terughoudend met het doen van investeringen in uitbreiding. Dat heeft de topman van de Russische VTB Bank gezegd op een bankenforum, aldus de krant Vedomosti.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ronde chocoladepastilles van Droste moeten vanaf volgend jaar weer in Nederland in de winkels liggen. Dat heeft de nieuwe Poolse eigenaar Wawel aangekondigd. Het ruim 160 jaar oude Nederlandse chocolademerk kwam in november vorig jaar in Poolse handen, nadat het eerder in de problemen raakte en een andere overnamepoging afketste.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Met een laatste instemming van de lidstaten is donderdag het besluit om EU-importtarieven voor een overgroot deel van Armeense producten op te heffen officieel. Eerder deze maand stemde het Europees Parlement ook al in met het opheffen van de tarieven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht geen veiligheidsgrenzen aan AI te stellen tijdens de topontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Wel zei hij dat AI een belangrijk gespreksonderwerp zal zijn tijdens de gesprekken met zijn Chinese ambtsgenoot.
3 uur geleden