Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne kandidaat-lid denktank OESO

Oekraïne kandidaat-lid denktank OESO

PARIJS (ANP) - Oekraïne treedt op termijn mogelijk toe tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De in Parijs gevestigde denktank kreeg daartoe een verzoek van de minister-president van Oekraïne. Daarop is het land nu als kandidaat-lid erkend.

Volgens een verklaring van de secretaris-generaal van de OESO wordt alvorens wordt gesproken over een toetreding een plan opgesteld. Daarbij benadrukte de OESO dat Oekraïne al sinds 1991 samenwerkt met de denktank.

Op termijn moet een speciaal kantoor in Kiev worden geopend van waaruit de Oekraïense toetreding wordt geregeld. Daarbij zal ook een actieplan worden opgesteld om het land te helpen bij het herstel, de wederopbouw en hervormingen. Volgens de denktank is het zaak dat er snel vrede komt in het land.

De OESO bestaat uit 38 landen waaronder veel Europese landen en landen als de Verenigde Staten, Mexico, Canada, Chili, Zuid-Korea en Australië. De denktank werkt ook samen met meer dan honderd landen. Een van de doelen van de OESO is het verbeteren van het economische en sociale welzijn van mensen over de hele wereld.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

1 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

1 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

2 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

2 uur geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

3 uur geleden
Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

4 uur geleden
Geldmaat start proef met biljetten van 100 euro in automaten

WEESP (ANP) - Geldmaat start een proef met biljetten van 100 euro in pinautomaten. Nu is 50 euro nog het hoogste biljet dat kan worden opgenomen. In 46 Geldmaatwinkels in grote steden en grootwinkelcentra komt het biljet in de loop van mei en juni beschikbaar. Dat maakte Geldmaat, het bedrijf dat het beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland, bekend.

4 uur geleden