
Oekraïne kandidaat-lid denktank OESO
PARIJS (ANP) - Oekraïne treedt op termijn mogelijk toe tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). De in Parijs gevestigde denktank kreeg daartoe een verzoek van de minister-president van Oekraïne. Daarop is het land nu als kandidaat-lid erkend.
Volgens een verklaring van de secretaris-generaal van de OESO wordt alvorens wordt gesproken over een toetreding een plan opgesteld. Daarbij benadrukte de OESO dat Oekraïne al sinds 1991 samenwerkt met de denktank.
Op termijn moet een speciaal kantoor in Kiev worden geopend van waaruit de Oekraïense toetreding wordt geregeld. Daarbij zal ook een actieplan worden opgesteld om het land te helpen bij het herstel, de wederopbouw en hervormingen. Volgens de denktank is het zaak dat er snel vrede komt in het land.
De OESO bestaat uit 38 landen waaronder veel Europese landen en landen als de Verenigde Staten, Mexico, Canada, Chili, Zuid-Korea en Australië. De denktank werkt ook samen met meer dan honderd landen. Een van de doelen van de OESO is het verbeteren van het economische en sociale welzijn van mensen over de hele wereld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Heineken is de maand september met een koersverlies begonnen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De bierbrouwer heeft bekendgemaakt dat Marc Busain, verantwoordelijk voor de activiteiten in Noord- en Zuid-Amerika, per 1 oktober vertrekt. Deze regio vormt de grootste markt voor Heineken. Het aandeel sloot 1,5 procent lager.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Apple gaat de software van zijn iPhone 12-toestellen in de hele EU bijwerken om het stralingsniveau te verlagen. De autoriteiten in Brussel oordeelden dat het toestel niet aan de gezondheidsnormen voldoet.
14 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De Internationale Arbeidsorganisatie (IAO) van de Verenigde Naties vreest voor banenverlies na een voorstel van de Trump-regering om de financiering met 107 miljoen dollar (92 miljoen euro) te verlagen. De Verenigde Staten leveren een bijdrage van 22 procent van het reguliere budget van het in Genève gevestigde VN-agentschap. Persbureau Reuters heeft een interne boodschap van de IAO over de kwestie ingezien.
21 minuten geledenBORKUM (ANP/DPA) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft toestemming gekregen om direct te beginnen met het boren naar gas nabij het Duitse Noordzee-eiland Borkum. Dat heeft de bevoegde autoriteit in de Duitse deelstaat Nedersaksen maandag bekendgemaakt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende vakbondsbestuurders hebben gereageerd op het vertrek van voormalig FNV-vicevoorzitter Zakaria Boufangacha bij de bond. Hij werd begin dit jaar, vlak voor de verkiezing van een nieuwe voorzitter, anoniem beschuldigd van integriteitsschending. Die beschuldiging was onterecht en de vakbond heeft excuses aangeboden, maakte tijdelijk toezichthouder van FNV Lodewijk Asscher bekend.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-FNV-voorzitter Tuur Elzinga vindt het jammer dat hij zich niet opnieuw kandidaat kan stellen voor het voorzitterschap van de grootste vakbond van Nederland. De tijdelijke toezichthouders hebben besloten dat de laatstgekozen bestuursleden van het FNV-bestuur geen kandidaat meer zijn voor het nieuwe bestuur, inclusief het voorzitterschap.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's in Nederland is vorige maand licht gedaald. In augustus werden 26.663 nieuwe personenauto's op kenteken gezet, 3 procent minder dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit melden RAI Vereniging, BOVAG en RDC.
7 uur geleden