Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning

Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Russische beschietingen hebben volgens Oekraïne in de regio Cherson het leven gekost aan een jongen van 6 jaar oud. Hun woning en het erf werden getroffen. Bij de aanval op het dorp Novodmytrivka raakten zijn 13-jarige broer en drie anderen gewond, zo meldt de Oekraïense justitie. De krijgsmacht zegt ook weer Russische drones neergehaald te hebben. Ook in Rusland zou een man zijn omgekomen.

De Oekraïense luchtmacht stelt dat er "verschillende groepen" drones van Iraanse makelij zijn neergehaald. 22 drones zouden Oekraïne uit drie richtingen hebben aangevallen waarvan er 17 door luchtafweer zijn neergeschoten. Ze vlogen richting de regio's Dnipropetrovsk, Mykolajiv, Zaporizja en Soemy.

In de regio Dnipropetrovsk zouden drie drones zijn uitgeschakeld, waarbij gebouwen beschadigd zijn geraakt. De regio werd elders aangevallen met artillerie en raketten.

Zwarte Zee

In Rusland is een dode gevallen door een beschieting, meldt de gouverneur van de Russische regio Koersk. Een man kwam om het leven bij een beschieting van de plaats Tjotkino, vlak over de grens. Ook het dorp Gordejevka werd volgens gouverneur beschoten met tien granaten, maar daar zijn geen slachtoffers gemeld.

Eerder meldde Rusland Oekraïense drones neergehaald te hebben die de Russische vloot in de Zwarte Zee zouden aanvallen nabij de Krim.

Meer uit Buitenland

Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

8 minuten geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

2 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

2 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

4 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

7 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

9 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

10 uur geleden