Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning

Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Russische beschietingen hebben volgens Oekraïne in de regio Cherson het leven gekost aan een jongen van 6 jaar oud. Hun woning en het erf werden getroffen. Bij de aanval op het dorp Novodmytrivka raakten zijn 13-jarige broer en drie anderen gewond, zo meldt de Oekraïense justitie. De krijgsmacht zegt ook weer Russische drones neergehaald te hebben. Ook in Rusland zou een man zijn omgekomen.

De Oekraïense luchtmacht stelt dat er "verschillende groepen" drones van Iraanse makelij zijn neergehaald. 22 drones zouden Oekraïne uit drie richtingen hebben aangevallen waarvan er 17 door luchtafweer zijn neergeschoten. Ze vlogen richting de regio's Dnipropetrovsk, Mykolajiv, Zaporizja en Soemy.

In de regio Dnipropetrovsk zouden drie drones zijn uitgeschakeld, waarbij gebouwen beschadigd zijn geraakt. De regio werd elders aangevallen met artillerie en raketten.

Zwarte Zee

In Rusland is een dode gevallen door een beschieting, meldt de gouverneur van de Russische regio Koersk. Een man kwam om het leven bij een beschieting van de plaats Tjotkino, vlak over de grens. Ook het dorp Gordejevka werd volgens gouverneur beschoten met tien granaten, maar daar zijn geen slachtoffers gemeld.

Eerder meldde Rusland Oekraïense drones neergehaald te hebben die de Russische vloot in de Zwarte Zee zouden aanvallen nabij de Krim.

Meer uit Buitenland

Mexico wil nauwere samenwerking met VS na dreigement Trump

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - De Mexicaanse regering wil nauwer met de Verenigde Staten samenwerken op veiligheidsgebied. De Amerikaanse president Donald Trump dreigde recent met grondaanvallen tegen drugskartels en verklaarde ook dat "kartels Mexico runnen".

23 minuten geleden
Amerikaanse diplomaten voor overleg in Venezolaanse hoofdstad

BOGOTÁ/CARACAS (ANP/AFP) - Amerikaanse diplomaten zijn naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas gegaan om daar te praten over de heropening van de Amerikaanse ambassade. Die werd in 2019 gesloten naar aanleiding van de spanningen tussen het regime van president Nicolás Maduro en de VS.

43 minuten geleden
NAVO-commandant ziet geen crisis binnen alliantie om Groenland

BRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO is nog "ver verwijderd van een crisis", zegt de hoogste commandant van de alliantie. De Amerikaanse president Donald Trump heeft afgelopen week meerdere keren gezegd dat hij Groenland wil innemen, maar Denemarken (ook een NAVO-lid) is niet van plan het gebied af te staan.

1 uur geleden
Eigenaar café in Crans-Montana aangehouden om dodelijke brand

SION (ANP/AFP) - Een rechter in het Zwitserse Sion heeft bepaald dat de eigenaar van het in brand gevlogen café Le Constellation, Jacques Moretti, in hechtenis wordt genomen. Oudejaarsavond brak er een brand uit die zich razendsnel verspreidde. Daarbij zijn veertig doden en meer dan honderd gewonden gevallen.

2 uur geleden
Justitie Iran dreigt opruiende betogers met strenge straffen

TEHERAN (ANP/DPA) - Justitie in Iran heeft "opruiende en onruststokende elementen" met zware bestraffing gedreigd. Ze zullen "resoluut, maximaal en zonder enige vorm van clementie" worden bestraft, aldus de baas van de rechterlijke macht, Gholam-Hossein Mohseni-Jehi.

2 uur geleden
VS nemen weer olietanker bij Venezuela in beslag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn bezig een nieuwe olietanker in de buurt van Venezuela in beslag te nemen, melden Amerikaanse functionarissen. Volgens hen stond het schip op de Amerikaanse sanctielijst en probeerde het Venezolaanse olie te exporteren.

2 uur geleden
Interne strijd uitgebroken in Jemenitische separatistengroep STC

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische separatistische Zuidelijke Overgangsraad (STC) heeft besloten zichzelf op te heffen, meldde leider Aidarous al-Zubaidi in een verklaring uitgezonden op de Saudische staatstelevisie. De organisatie streed lange tijd zij aan zij met Arabische partners tegen de Houthi-rebellen in Jemen, maar raakte onlangs gebrouilleerd met haar partners. Een ander deel van de STC verzet zich echter tegen opheffing.

2 uur geleden