Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning

Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Russische beschietingen hebben volgens Oekraïne in de regio Cherson het leven gekost aan een jongen van 6 jaar oud. Hun woning en het erf werden getroffen. Bij de aanval op het dorp Novodmytrivka raakten zijn 13-jarige broer en drie anderen gewond, zo meldt de Oekraïense justitie. De krijgsmacht zegt ook weer Russische drones neergehaald te hebben. Ook in Rusland zou een man zijn omgekomen.

De Oekraïense luchtmacht stelt dat er "verschillende groepen" drones van Iraanse makelij zijn neergehaald. 22 drones zouden Oekraïne uit drie richtingen hebben aangevallen waarvan er 17 door luchtafweer zijn neergeschoten. Ze vlogen richting de regio's Dnipropetrovsk, Mykolajiv, Zaporizja en Soemy.

In de regio Dnipropetrovsk zouden drie drones zijn uitgeschakeld, waarbij gebouwen beschadigd zijn geraakt. De regio werd elders aangevallen met artillerie en raketten.

Zwarte Zee

In Rusland is een dode gevallen door een beschieting, meldt de gouverneur van de Russische regio Koersk. Een man kwam om het leven bij een beschieting van de plaats Tjotkino, vlak over de grens. Ook het dorp Gordejevka werd volgens gouverneur beschoten met tien granaten, maar daar zijn geen slachtoffers gemeld.

Eerder meldde Rusland Oekraïense drones neergehaald te hebben die de Russische vloot in de Zwarte Zee zouden aanvallen nabij de Krim.

Meer uit Buitenland

Analyse: meer baby's in Oeganda met hiv geboren na stop hulp VS

DEN HAAG (ANP) - Oeganda is het zwaarst getroffen door de bezuinigingen op de bestrijding van hiv en aids door de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Aidsfonds op basis van voorlopige analyses. Door het stopzetten van Amerikaanse hulp via USAID en PEPFAR, het Amerikaanse programma tegen hiv en aids, is het aantal hiv-besmettingen onder pasgeboren baby's sterk toegenomen.

5 minuten geleden
Trump: stop asielbeslissingen gaat lang duren

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.

2 uur geleden
VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

7 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

9 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

11 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

12 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

13 uur geleden