Oekraïne: jongen van 6 gedood bij beschieting woning
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Russische beschietingen hebben volgens Oekraïne in de regio Cherson het leven gekost aan een jongen van 6 jaar oud. Hun woning en het erf werden getroffen. Bij de aanval op het dorp Novodmytrivka raakten zijn 13-jarige broer en drie anderen gewond, zo meldt de Oekraïense justitie. De krijgsmacht zegt ook weer Russische drones neergehaald te hebben. Ook in Rusland zou een man zijn omgekomen.
De Oekraïense luchtmacht stelt dat er "verschillende groepen" drones van Iraanse makelij zijn neergehaald. 22 drones zouden Oekraïne uit drie richtingen hebben aangevallen waarvan er 17 door luchtafweer zijn neergeschoten. Ze vlogen richting de regio's Dnipropetrovsk, Mykolajiv, Zaporizja en Soemy.
In de regio Dnipropetrovsk zouden drie drones zijn uitgeschakeld, waarbij gebouwen beschadigd zijn geraakt. De regio werd elders aangevallen met artillerie en raketten.
Zwarte Zee
In Rusland is een dode gevallen door een beschieting, meldt de gouverneur van de Russische regio Koersk. Een man kwam om het leven bij een beschieting van de plaats Tjotkino, vlak over de grens. Ook het dorp Gordejevka werd volgens gouverneur beschoten met tien granaten, maar daar zijn geen slachtoffers gemeld.
Eerder meldde Rusland Oekraïense drones neergehaald te hebben die de Russische vloot in de Zwarte Zee zouden aanvallen nabij de Krim.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 500.000 mensen in de Verenigde Staten zitten zonder stroom vanwege de enorme winterstorm die over een groot deel van het land trekt. Meteorologen voorspelden vanaf zondag in het oosten sneeuw, ijzel en gevaarlijk lage temperaturen.
19 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.
5 uur geledenTAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
9 uur geledenDe Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
10 uur geleden