Oekraïne is 40 procent van veroverd gebied in Koersk kwijt
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne is 40 procent van het gebied dat het had veroverd in de Russische grensregio Koersk alweer kwijt, volgens een Oekraïense militaire bron. Doordat Rusland het aantal tegenaanvallen opvoert, is het lastiger geworden voor Oekraïne om land vast te houden.
Door een verrassingsaanval op Koersk in augustus wisten Oekraïense militairen in dat gebied snel een groot gebied te veroveren. "We controleerden op het hoogtepunt 1376 vierkante kilometer, nu is dat gebied natuurlijk kleiner", aldus de bron. "Nu controleren we ongeveer 800 vierkante kilometer. We zullen dit gebied vasthouden zolang dat militair verantwoord is." Over de Russische inzet van Noord-Koreaanse militairen in het gebied zei de bron dat het grootste deel van deze troepen nog bezig was met het afronden van hun training.
Met de inval in Koersk hoopte Kyiv Moskou te dwingen strijdkrachten terug te trekken uit Oost-Oekraïne, maar Rusland is daar nog steeds bezig met een gestage opmars. Rusland zou momenteel zo'n 575.000 troepen hebben in Oekraïne en van plan zijn om dit op te schroeven naar 690.000, aldus de bron. De cijfers die de bron gaf zijn niet onafhankelijk geverifieerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
2 uur geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
6 uur geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
7 uur geleden