Oekraïne is 40 procent van veroverd gebied in Koersk kwijt
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne is 40 procent van het gebied dat het had veroverd in de Russische grensregio Koersk alweer kwijt, volgens een Oekraïense militaire bron. Doordat Rusland het aantal tegenaanvallen opvoert, is het lastiger geworden voor Oekraïne om land vast te houden.
Door een verrassingsaanval op Koersk in augustus wisten Oekraïense militairen in dat gebied snel een groot gebied te veroveren. "We controleerden op het hoogtepunt 1376 vierkante kilometer, nu is dat gebied natuurlijk kleiner", aldus de bron. "Nu controleren we ongeveer 800 vierkante kilometer. We zullen dit gebied vasthouden zolang dat militair verantwoord is." Over de Russische inzet van Noord-Koreaanse militairen in het gebied zei de bron dat het grootste deel van deze troepen nog bezig was met het afronden van hun training.
Met de inval in Koersk hoopte Kyiv Moskou te dwingen strijdkrachten terug te trekken uit Oost-Oekraïne, maar Rusland is daar nog steeds bezig met een gestage opmars. Rusland zou momenteel zo'n 575.000 troepen hebben in Oekraïne en van plan zijn om dit op te schroeven naar 690.000, aldus de bron. De cijfers die de bron gaf zijn niet onafhankelijk geverifieerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
10 uur geleden