Oekraïne is 40 procent van veroverd gebied in Koersk kwijt
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne is 40 procent van het gebied dat het had veroverd in de Russische grensregio Koersk alweer kwijt, volgens een Oekraïense militaire bron. Doordat Rusland het aantal tegenaanvallen opvoert, is het lastiger geworden voor Oekraïne om land vast te houden.
Door een verrassingsaanval op Koersk in augustus wisten Oekraïense militairen in dat gebied snel een groot gebied te veroveren. "We controleerden op het hoogtepunt 1376 vierkante kilometer, nu is dat gebied natuurlijk kleiner", aldus de bron. "Nu controleren we ongeveer 800 vierkante kilometer. We zullen dit gebied vasthouden zolang dat militair verantwoord is." Over de Russische inzet van Noord-Koreaanse militairen in het gebied zei de bron dat het grootste deel van deze troepen nog bezig was met het afronden van hun training.
Met de inval in Koersk hoopte Kyiv Moskou te dwingen strijdkrachten terug te trekken uit Oost-Oekraïne, maar Rusland is daar nog steeds bezig met een gestage opmars. Rusland zou momenteel zo'n 575.000 troepen hebben in Oekraïne en van plan zijn om dit op te schroeven naar 690.000, aldus de bron. De cijfers die de bron gaf zijn niet onafhankelijk geverifieerd.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
48 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie heeft na het schietincident op het mediagala in Washington contact gehad met de Amerikaanse president Donald Trump. Voorzitter Ursula von der Leyen schrijft op X dat ze haar solidariteit heeft uitgesproken richting de Amerikaanse president. "We hebben benadrukt dat politiek geweld geen plaats heeft in onze democratieën."
6 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Russische parlementsvoorzitter heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un bedankt voor de "bevrijding van Koersk". Noord-Korea stuurde eerder troepen naar die Russische regio om tegen Oekraïne te vechten. "Koreaanse soldaten vochten zij aan zij met onze soldaten en officieren, en hebben Russisch grondgebied bevrijd van de Oekraïense nazi's", verklaarde politicus Vjatsjeslav Volodin volgens persbureau TASS tijdens een bezoek aan het buurland.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft geschokt gereageerd op de aanval op het mediagala met president Donald Trump. De secretaris-generaal schreef op X dat hij opgelucht is dat Trump, zijn echtgenote en de andere gasten veilig zijn. "Dit was een aanval op onze vrije en open samenlevingen. Wij staan voor de democratie en zijn solidair met de Verenigde Staten."
7 uur geleden