Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne in play-offs: de soldaten willen dat we voetballen

Oekraïne in play-offs: de soldaten willen dat we voetballen

HOOFDDORP (ANP) - Oekraïne voetbalt woensdag in de play-offs voor het wereldkampioenschap in Qatar tegen Schotland en vanzelfsprekend dringt de vraag zich op of het door oorlog verscheurde land dat wel moet doen. "Ik vind van wel", zegt Evgeniy Levchenko, de in Nederland wonende voormalig international van het land. "Het kan mensen verbinden, een uitweg bieden. Maar het is een beetje dubbel, ook voor mij."

"De meeste landgenoten zeggen ja, doe maar", vervolgt de voormalige prof van onder meer Vitesse, Cambuur, Sparta en FC Groningen. "Maar er zijn ook kritische geluiden. We worden plat gebombardeerd, veel mensen in Oekraïne hebben niets te eten, mensen gaan dood. Het is verschrikkelijk. Veel soldaten staan echter achter het elftal. Zij zeggen: wij vechten op het slagveld, doen jullie dat op het voetbalveld. Geef een signaal af aan de hele wereld dat we er nog zijn."

Levchenko had recentelijk nog contact met de nationale selectie, die zich in het buitenland voorbereidt op de ontmoeting met Schotland en (bij winst) op de beslissende confrontatie met Wales. "Elke speler leeft op een andere manier naar de wedstrijd toe", zegt Levchenko. "Mentaal en fysiek is het heel moeilijk voor iedereen. De vraag is of ze normaal kunnen voetballen of dat de emoties de boventoon gaan voeren. Dat laatste is natuurlijk ook heel goed voorstelbaar."

Schotland

De Schotse aanvoerder Andrew Robertson liet al weten te verwachten dat de hele wereld voor Oekraïne is, met uitzondering dan van Schotland. "Maar wij voetballen ook voor onze droom", voegde de linksachter van Liverpool er bijna verontschuldigend aan toe. Levchenko vindt dat volkomen logisch. "Geen enkele speler van Oekraïne wil dat er cadeaus worden uitgedeeld aan ons. We willen op het veld laten zien dat we de beste zijn. Zo niet, dan is dat jammer, maar zo hoort dat in de sport."

Zelf zal hij de wedstrijd in Glasgow niet bijwonen. Alle activiteiten om hulp te bieden aan zijn land slokken hem te veel op. Levchenko is daarnaast ook nog voorzitter van de vakbond van Nederlandse voetballers, de VVCS. Wel blijft hij ten zeerste betrokken bij het voetbal in Oekraïne. "Ik hoop dat het mogelijk is onze nationale competitie binnenkort weer te laten beginnen. Twee, drie dagen geleden is daarover overleg geweest. Iedereen wil het graag eigenlijk. Maar in Oekraïne is het lastig, misschien kunnen we uitwijken naar Polen of Turkije. Dan is het de vraag of alle clubs dat kunnen betalen. Er worden in elk geval pogingen ondernomen. Hopelijk lukt het."

Meer uit Voetbal

Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

10 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

10 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

12 uur geleden
Arsenal begint Champions League-finale met Timber op de bank

BOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.

16 uur geleden
Iraanse voetbalbond vraagt FIFA om opheldering over visa voor WK

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.

16 uur geleden
Liverpool ontslaat trainer Slot na twee seizoenen

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.

19 uur geleden
Verdediger Holm haakt geblesseerd af bij Oranje-opponent Zweden

STOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.

21 uur geleden