Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne in play-offs: de soldaten willen dat we voetballen

Oekraïne in play-offs: de soldaten willen dat we voetballen

HOOFDDORP (ANP) - Oekraïne voetbalt woensdag in de play-offs voor het wereldkampioenschap in Qatar tegen Schotland en vanzelfsprekend dringt de vraag zich op of het door oorlog verscheurde land dat wel moet doen. "Ik vind van wel", zegt Evgeniy Levchenko, de in Nederland wonende voormalig international van het land. "Het kan mensen verbinden, een uitweg bieden. Maar het is een beetje dubbel, ook voor mij."

"De meeste landgenoten zeggen ja, doe maar", vervolgt de voormalige prof van onder meer Vitesse, Cambuur, Sparta en FC Groningen. "Maar er zijn ook kritische geluiden. We worden plat gebombardeerd, veel mensen in Oekraïne hebben niets te eten, mensen gaan dood. Het is verschrikkelijk. Veel soldaten staan echter achter het elftal. Zij zeggen: wij vechten op het slagveld, doen jullie dat op het voetbalveld. Geef een signaal af aan de hele wereld dat we er nog zijn."

Levchenko had recentelijk nog contact met de nationale selectie, die zich in het buitenland voorbereidt op de ontmoeting met Schotland en (bij winst) op de beslissende confrontatie met Wales. "Elke speler leeft op een andere manier naar de wedstrijd toe", zegt Levchenko. "Mentaal en fysiek is het heel moeilijk voor iedereen. De vraag is of ze normaal kunnen voetballen of dat de emoties de boventoon gaan voeren. Dat laatste is natuurlijk ook heel goed voorstelbaar."

Schotland

De Schotse aanvoerder Andrew Robertson liet al weten te verwachten dat de hele wereld voor Oekraïne is, met uitzondering dan van Schotland. "Maar wij voetballen ook voor onze droom", voegde de linksachter van Liverpool er bijna verontschuldigend aan toe. Levchenko vindt dat volkomen logisch. "Geen enkele speler van Oekraïne wil dat er cadeaus worden uitgedeeld aan ons. We willen op het veld laten zien dat we de beste zijn. Zo niet, dan is dat jammer, maar zo hoort dat in de sport."

Zelf zal hij de wedstrijd in Glasgow niet bijwonen. Alle activiteiten om hulp te bieden aan zijn land slokken hem te veel op. Levchenko is daarnaast ook nog voorzitter van de vakbond van Nederlandse voetballers, de VVCS. Wel blijft hij ten zeerste betrokken bij het voetbal in Oekraïne. "Ik hoop dat het mogelijk is onze nationale competitie binnenkort weer te laten beginnen. Twee, drie dagen geleden is daarover overleg geweest. Iedereen wil het graag eigenlijk. Maar in Oekraïne is het lastig, misschien kunnen we uitwijken naar Polen of Turkije. Dan is het de vraag of alle clubs dat kunnen betalen. Er worden in elk geval pogingen ondernomen. Hopelijk lukt het."

Meer uit Voetbal

Spaanse middenvelder López van FC Barcelona mist WK

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.

23 minuten geleden
Tottenham blijft in degradatiegevaar na nederlaag tegen Chelsea

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.

15 uur geleden
Arsenal kampioen van Engeland na puntenverlies Manchester City

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.

16 uur geleden
FC Utrecht neemt Alarcón definitief over van FC Porto

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.

18 uur geleden
Italiaan Maran opvolger van Sylvinho als bondscoach Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.

18 uur geleden
Southampton uitgesloten van finale play-offs om spionagerel

LONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.

19 uur geleden
Emery aast op succes met Aston Villa, niet op vijfde eigen prijs

ISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.

19 uur geleden