Oekraïne: in een week 90 vierkante kilometer heroverd op Russen
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt in een week 90 vierkante kilometer grondgebied te hebben heroverd op Russische invasietroepen. Volgens Defensie zijn zeven plaatsen bevrijd, drie meer dan tot nu toe gemeld. De Oekraïense strijdkrachten zouden 6,5 kilometer zijn opgerukt in de twee gebieden waar zij een tegenoffensief begonnen.
Eerder maandag had Oekraïne al een succes gemeld, een dag na kleine winsten in Donetsk. Volgens de Franse president Emmanuel Macron begon het Oekraïense tegenoffensief enkele dagen geleden en gaat het "meerdere weken of zelfs maanden" duren.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldde even later dat vooruitgang wordt geboekt. "De gevechten zijn zwaar, maar we gaan vooruit. Dat is heel belangrijk", aldus de leider in zijn dagelijkse avondtoespraak. "Ik bedank onze jongens voor elke Oekraïense vlag die nu terugkeert" in de dorpen die zijn heroverd.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
3 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
12 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Sinds het aantreden van Donald Trump als president is het aantal lokale politieafdelingen dat agenten levert aan immigratiedienst ICE sterk gestegen. Terwijl dit er onder Biden nog maar 135 waren, waren het er eind januari 1168, analyseerde NBC News.
1 uur geledenTALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
2 uur geleden