Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: in een week 90 vierkante kilometer heroverd op Russen

Oekraïne: in een week 90 vierkante kilometer heroverd op Russen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt in een week 90 vierkante kilometer grondgebied te hebben heroverd op Russische invasietroepen. Volgens Defensie zijn zeven plaatsen bevrijd, drie meer dan tot nu toe gemeld. De Oekraïense strijdkrachten zouden 6,5 kilometer zijn opgerukt in de twee gebieden waar zij een tegenoffensief begonnen.

Eerder maandag had Oekraïne al een succes gemeld, een dag na kleine winsten in Donetsk. Volgens de Franse president Emmanuel Macron begon het Oekraïense tegenoffensief enkele dagen geleden en gaat het "meerdere weken of zelfs maanden" duren.

De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldde even later dat vooruitgang wordt geboekt. "De gevechten zijn zwaar, maar we gaan vooruit. Dat is heel belangrijk", aldus de leider in zijn dagelijkse avondtoespraak. "Ik bedank onze jongens voor elke Oekraïense vlag die nu terugkeert" in de dorpen die zijn heroverd.

Meer uit Buitenland

Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

43 minuten geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

1 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

3 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

4 uur geleden
Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

8 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

8 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

8 uur geleden