Oekraïne houdt ‘Russische spion’ aan voor plannen aanslagen
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense autoriteiten zeggen een agent van de Russische militaire inlichtingendienst te hebben aangehouden die terroristische aanslagen in de regio rond de belangrijke havenstad Odessa zou hebben gepland. De man werd op heterdaad aangehouden toen hij iemand aan het rekruteren was om aanvallen te plegen, aldus de Oekraïense veiligheidsdienst.
Die meldt verder dat de belangrijkste taak van de arrestant was om de politieke situatie in Odessa en omgeving op te schudden door sabotage en terroristische acties. De man zou afgelopen december een militair voertuig van het Oekraïense leger in Odessa in brand hebben gestoken.
Het nieuws kwam naar buiten op het moment dat de VS en Rusland in Genève praten over Oekraïne. Westerse landen maken zich grote zorgen over Russische troepenopbouw langs de grens met Oekraïne en vrezen voor een mogelijke aanval. Moskou zegt daar geen plannen voor te hebben, maar wil wel dat de NAVO Oekraïne uitsluit van een eventueel lidmaatschap van de militaire alliantie.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP) - Inwoners van huizen langs de kust ten zuiden van de Nieuw-Zeelandse hoofdstad Wellington zijn maandag opgeroepen te evacueren. Langs de kuststrook geldt een lokale noodtoestand vanwege metershoge golven.
3 uur geledenCHARKIV (ANP) - In de Oekraïense regio Charkiv, in het noordoosten van het land, zijn vier mensen om het leven gekomen en tien anderen gewond geraakt bij Russische aanvallen. De dodelijke slachtoffers vielen in de plaats Tsjoehoejiv, meldt gouverneur Oleh Synjehoebov op Telegram.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Donald Trump is uitgejoeld en uitgefloten in Madison Square Garden, waar maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA plaatsvindt. Tijdens het volkslied salueerde de Amerikaanse president. Toen dat op grote schermen in het stadion getoond werd, klonk gedurende enkele seconden een fluitconcert.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Chinese president Xi Jinping en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un hebben maandag met elkaar afgesproken de banden verder aan te halen. De bilaterale relaties gaan volgens staatspersbureau KCNA "een nieuw hoofdstuk" tegemoet, met samenwerkingen in verschillende sectoren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
10 uur geleden