Oekraïne herovert 30 plaatsen in Charkov, Rusland stuurt troepen
KIEV (ANP/AFP) - In zijn dagelijkse videoboodschap kondigde de Oekraïense president Volodimir Zelenski vrijdag aan dat het Oekraïense leger dertig plaatsen in de oostelijke Charkov-regio heeft heroverd op de Russen. Een dag eerder had Oekraïne al gemeld twintig plaatsen te hebben heroverd.
"We veroveren geleidelijk aan nieuwe plaatsen. We brengen de Oekraïense vlag terug en beschermen onze burgers overal", zei Zelenski. Hij riep Oekraïners op criminele daden die door bezetters zijn gepleegd te melden.
Op Russische staatsmedia zijn beelden te zien van militaire voertuigen die richting de regio trekken. Op de voertuigen is de letter "Z" te zien, het symbool van de Russische invasie.
Volgens een Russische afgevaardigde wordt er hevig gestreden rond de stad Balaklia. Oekraïne zei donderdag die stad heroverd te hebben. "We hebben geen controle in Balaklia", zei de Russische afgevaardigde. "We doen pogingen de Oekraïense troepen te verdrijven, maar er zijn felle gevechten en onze troepen worden teruggedreven." Russische reservisten zijn naar de stad gestuurd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer hoorde donderdag pas dat Peter Mandelson eigenlijk niet door de veiligheidsscreening was gekomen voordat hij ambassadeur in de Verenigde Staten zou worden. Dat heeft de hooggeplaatste minister Darren Jones gezegd tegen Sky News. Starmer reageerde volgens Jones "ziedend".
1 uur geledenTYRUS (ANP) - Vele duizenden Libanezen proberen terug te keren naar het zuiden van het land, nadat ze waren verdreven door de Israëlische aanvallen. Ze keren terug omdat er een wapenstilstand is ingegaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Een aantal Europese landen, waaronder Nederland, zou kunnen helpen met het ruimen van zeemijnen in de Straat van Hormuz, heeft de Franse minister van Defensie Catherine Vautrin gezegd tegen de Franse televisiezender TF1. In Parijs is vrijdag een overleg om te kijken hoe er weer veilig door de zeestraat gevaren zou kunnen worden, zodra de strijd voorbij is.
1 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
7 uur geleden