Oekraïne hekelt oproep Macron om Rusland niet te vernederen
KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba heeft geen goed woord over voor de oproep van de Franse president Emmanuel Macron Rusland niet te "vernederen". Hij zei dat deze stellingname alleen maar "Frankrijk kan vernederen".
Dat geldt volgens hem ook voor andere landen die er zo over denken en die mening ventileren. "Want het is Rusland dat zichzelf vernedert. We kunnen ons allen beter concentreren op hoe we Rusland terug op zijn plaats kunnen zetten. Dat zal vrede brengen en levens redden", aldus Koeleba op Twitter.
Macron had opnieuw voor een geringschattende bejegening van Rusland gewaarschuwd. Die zou de diplomatieke onderhandelingen na beëindiging van de oorlogshandelingen alleen maar bemoeilijken. De Franse president probeert als een van de weinige westerse leiders de dialoog met zijn Russische collega Vladimir Poetin gaande te houden. Hij is bovendien nog niet in Kiev op bezoek geweest, maar sluit niet uit dat het er deze maand van komt.
Meer uit Buitenland
MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
13 minuten geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Twee Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door een lawine in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft hun dood bevestigd. De twee mannen skieden buiten de piste. Ze werden begraven onder een laag van 2,5 meter sneeuw. Andere skiërs van hun groep alarmeerden de autoriteiten.
59 minuten geledenLONDEN/DEN HAAG (ANP) - Bij een grote betoging tegen de Iraanse regering voor de ambassade van het land in Londen, slaagde een demonstrant er zaterdag in het pand te beklimmen en de vlag te verwijderen. De demonstrant wist de oude Iraanse vlag te hijsen op een balkon. Het leidde tot groot enthousiasme onder de vele betogers. Korte tijd later verwijderde een werknemer van de ambassade het dundoek weer.
1 uur geledenRUSTENBURG (ANP/AFP) - Zuid-Afrika is dringend toe aan even noodzakelijke als urgente hervormingen, vindt president Cyril Ramaphosa. Daarom komt zijn partij ANC met een zespuntenhervormingsprogramma.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Europa steunt de massaprotesten in Iran volledig en keurt "de gewelddadige onderdrukking" ervan ten zeerste af. Dat heeft EU-chef Ursula von der Leyen gezegd in een onlineboodschap.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Delen van het Duitse spoorwegennet blijven gestremd door het aanhoudende winterweer, terwijl er ook nieuwe sneeuw wordt voorspeld. Onder andere het internationale treinverkeer naar Nederland en Denemarken kampt met storingen en onderbrekingen. Ook de langeafstandsverbindingen tussen Hamburg en Frankfurt en Berlijn en Düsseldorf zijn verstoord. Een aantal regionale treinen rijdt nog helemaal niet.
3 uur geledenSION (ANP) - De eigenaar van het door brand getroffen café in Crans-Montana, Jacques Moretti, heeft volgens Zwitserse media toegegeven dat de nooduitgang beneden van binnenuit op slot was gedaan. Moretti zou dit vrijdag tegen onderzoekers van justitie hebben gezegd. Hij zei volgens media dat hij niet weet waarom de deur op slot is gedaan.
4 uur geleden