Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne hekelt oproep Macron om Rusland niet te vernederen

Oekraïne hekelt oproep Macron om Rusland niet te vernederen

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba heeft geen goed woord over voor de oproep van de Franse president Emmanuel Macron Rusland niet te "vernederen". Hij zei dat deze stellingname alleen maar "Frankrijk kan vernederen".

Dat geldt volgens hem ook voor andere landen die er zo over denken en die mening ventileren. "Want het is Rusland dat zichzelf vernedert. We kunnen ons allen beter concentreren op hoe we Rusland terug op zijn plaats kunnen zetten. Dat zal vrede brengen en levens redden", aldus Koeleba op Twitter.

Macron had opnieuw voor een geringschattende bejegening van Rusland gewaarschuwd. Die zou de diplomatieke onderhandelingen na beëindiging van de oorlogshandelingen alleen maar bemoeilijken. De Franse president probeert als een van de weinige westerse leiders de dialoog met zijn Russische collega Vladimir Poetin gaande te houden. Hij is bovendien nog niet in Kiev op bezoek geweest, maar sluit niet uit dat het er deze maand van komt.

Meer uit Buitenland

FSB: daders aanslag op generaal Aleksejev opgepakt in Dubai

MOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.

2 uur geleden
Noord-Korea houdt eind februari na vijf jaar weer partijcongres

PYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.

4 uur geleden
Trump ontvangt Hondurese president Nasry Asfura in Mar-a-Lago

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.

6 uur geleden
Tv-presentatrice VS wil betalen om moeder terug te krijgen

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.

7 uur geleden
Meerdere doden door lawines in Noord-Italiaanse Alpen

SONDRIO (ANP/DPA) - Zeker vier mensen zijn omgekomen bij meerdere lawines in de Noord-Italiaanse Alpen. Er raakten ook skiërs gewond. In het Valtellina-gebied sleurde een lawine drie skitoeristen mee, waarvan er twee stierven. In de regio Trentino-Zuid-Tirol meldde de Italiaanse bergreddingsdienst twee lawines met elk één dode.

11 uur geleden
Rellen bij protest in Milaan tegen Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Bij een protest in de Noord-Italiaanse stad Milaan tegen de Olympische Winterspelen zijn rellen uitgebroken. Een groep van enkele tientallen gemaskerde personen splitste zich af en zocht de confrontatie met de politie. Ze gooiden vuurwerk en stenen naar de politie, die hen met waterkanonnen en traangas uiteendreef.

16 uur geleden
Eerste formele bijeenkomst Raad van Vrede gepland op 19 februari

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump wil de eerste formele zitting van zijn Raad van Vrede op 19 februari in Washington houden, volgens een Amerikaanse functionaris. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zaterdag gezegd dat hij ook is uitgenodigd en binnen twee weken naar Washington gaat.

18 uur geleden