Oekraïne: havenstad Nikopol in nacht beschoten
NIKOPOL (ANP) - Het Russische leger heeft in de nacht van zondag op maandag beschietingen uitgevoerd op de Oekraïense havenstad Nikopol. De gouverneur van de regio Dnjepropetrovsk, Valentin Reznitsjenko, meldt op Telegram dat zeker tien huizen, een flatgebouw en een school zijn getroffen. Er vielen volgens hem geen slachtoffers.
Nikopol ligt aan de rivier de Dnjepr. Aan de andere kant van de rivier ligt de door Rusland bezette kerncentrale van Zaporizja. De centrale, de grootste van Europa, is de afgelopen tijd meermaals beschoten. Rusland en Oekraïne wijzen naar elkaar als schuldige. Ook Nikopol, een stad met zo'n 136.000 inwoners, ligt geregeld onder vuur. Door beschietingen vorige maand kwamen zeker elf burgers om het leven.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X zijn dankbaarheid uitgesproken voor de lening van 90 miljard euro die Europese leiders afsluiten voor Oekraïne. "Dit is aanzienlijke steun die onze weerbaarheid werkelijk versterkt", schrijft Zelensky.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.
2 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh is opgeschrikt door gewelddadige protesten in verschillende steden na de dood van jongerenleider Sharif Osman Hadi. Gevreesd wordt dat de protesten in aanloop naar de nationale verkiezingen in februari nog verder uit de hand zullen lopen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zo snel mogelijk astronauten naar de maan wil sturen. De missies naar Mars komen daardoor voorlopig op een lager pitje te staan.
3 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
9 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
15 uur geleden