Oekraïne haalt banden aan met Internationaal Energieagentschap
WARSCHAU (ANP) - Oekraïne treedt als associatieland toe tot het Internationaal Energieagentschap (IEA). Daarmee worden de lijnen tussen Kiev en de toonaangevende denktank uit de energiewereld een stuk korter. Dat moet Oekraïne helpen bij de wederopbouw als de oorlog met Rusland voorbij is. Ook kan het IEA advies geven over toekomstige maatregelen op het gebied van energie en energiezekerheid.
"Het IEA werkt al bijna twee decennia samen met Oekraïne en in deze bijzonder uitdagende tijden na de invasie van Rusland, versterken we de relatie", stelt IEA-topman Fatih Birol in een verklaring, nadat de handtekeningen voor de toetreding waren gezet in de Poolse hoofdstad Warschau. De IEA brengt onder meer rapporten uit over de productie en vraag naar olie en de overgang naar hernieuwbare energie.
Oekraïne wordt het elfde associatieland van het IEA. Ook Argentinië, Brazilië en China zijn op deze manier verbonden aan de denktank. Het IEA deelt met deze samenwerkingspartners onder meer analyses en ervaringen. Er zijn ook nog landen die volwaardig lid zijn van het IEA, waaronder Nederland. Maar daarvoor moet een land ook lid zijn van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), en dat is Oekraïne niet.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Ongeveer 3000 werknemers van distributiecentra van Amazon in Duitsland hebben vrijdag tijdens Black Friday het werk neergelegd in een loonconflict met vakbond Verdi. De staking trof grote distributiecentra van Amazon in onder meer Dortmund, Graben, Koblenz en Bad Hersfeld.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van november met kleine winst gesloten. Over de gehele maand leed de hoofdgraadmeter op het Damrak wel verlies.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in de week voor Black Friday meer aankopen gedaan dan in de week voor het koopjesfestijn vorig jaar. Dit komt naar voren uit cijfers die iDEAL rond Black Friday en Cyber Monday dagelijks publiceert.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV heeft tot 17 december om met een definitief hervormingsplan te komen. Als de groepen die nu tegenover elkaar staan binnen de grootste vakbond van Nederland er dan nog niet uit zijn, grijpt de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam in. Dat heeft de rechter vrijdag gezegd na een urenlange en rumoerige zitting over het oplossen van de bestuurscrisis binnen de bond.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geopend. Beleggers namen weinig risico op de laatste handelsdag van een turbulente beursmaand. November werd gekenmerkt door twijfel over de hoge waarderingen van de AI-bedrijven en onzekerheid over een verdere renteverlaging door de Federal Reserve. Wall Street bleef donderdag dicht voor Thanksgiving Day en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
5 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
5 uur geleden