Oekraïne haalt banden aan met Internationaal Energieagentschap
WARSCHAU (ANP) - Oekraïne treedt als associatieland toe tot het Internationaal Energieagentschap (IEA). Daarmee worden de lijnen tussen Kiev en de toonaangevende denktank uit de energiewereld een stuk korter. Dat moet Oekraïne helpen bij de wederopbouw als de oorlog met Rusland voorbij is. Ook kan het IEA advies geven over toekomstige maatregelen op het gebied van energie en energiezekerheid.
"Het IEA werkt al bijna twee decennia samen met Oekraïne en in deze bijzonder uitdagende tijden na de invasie van Rusland, versterken we de relatie", stelt IEA-topman Fatih Birol in een verklaring, nadat de handtekeningen voor de toetreding waren gezet in de Poolse hoofdstad Warschau. De IEA brengt onder meer rapporten uit over de productie en vraag naar olie en de overgang naar hernieuwbare energie.
Oekraïne wordt het elfde associatieland van het IEA. Ook Argentinië, Brazilië en China zijn op deze manier verbonden aan de denktank. Het IEA deelt met deze samenwerkingspartners onder meer analyses en ervaringen. Er zijn ook nog landen die volwaardig lid zijn van het IEA, waaronder Nederland. Maar daarvoor moet een land ook lid zijn van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), en dat is Oekraïne niet.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten kan Nederlanders hard in de portemonnee raken. Daarvoor waarschuwen economen van Rabobank, die verschillende scenario's hebben doorgerekend met de impact op de Nederlandse economie. In het ongunstigste onderzochte scenario piekt de benzineprijs rond de 3 euro per liter, terwijl een nieuw energiecontract tijdelijk oploopt tot ruim 400 euro per maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag hoger geopend. De hoofdgraadmeter leed eerder deze week nog forse verliezen door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. Nu lijken beleggers weer voorzichtig in te stappen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn woensdag verder opgelopen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers zijn de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen voor de tweede dag op rij met centen per liter gestegen. Hoeveel automobilisten precies meer kwijt zijn, verschilt per tankstation.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verduurzaming van woningen in Nederland kan flink versneld worden als er al wordt geïnvesteerd in warmtepompen voordat de woningen helemaal op en top zijn geïsoleerd. Dat stelt onderzoeksorganisatie TNO na een nieuwe studie waarin de effectiviteit van verschillende combinaties van isolatie en verwarmingsinstallaties is onderzocht.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
13 uur geleden