Oekraïne geeft toe achter aanvallen op Krim te zitten
KIEV (ANP/DPA) - Een serie explosies die het schiereiland de Krim vorige maand trof, was het werk van het Oekraïense leger. De ontploffingen, die naast een Russisch legerdepot ook een militair vliegveld hebben beschadigd, werden volgens de opperbevelhebber van het Oekraïense leger veroorzaakt door raketaanvallen. Het is voor het eerst dat Kiev toegeeft achter de aanvallen te zitten.
De belangrijkste man van het Oekraïense leger, Valeri Zaloezjny, schrijft woensdag in een artikel voor de nieuwssite Ukrinform over de raketaanvallen. Tien Russische gevechtsvliegtuigen zouden begin vorige maand op een luchtmachtbasis op de Krim zijn vernietigd "om het Kremlin te tonen dat Kiev ook ver van de frontlinie doelen kan treffen". The New York Times bevestigde eerder op basis van satellietbeelden dat zeker acht toestellen door meerdere explosies werden vernietigd. Rusland stelde destijds slechts dat de ontploffing van munitie de schade veroorzaakte. Het ministerie van Defensie ontkende een aanval.
Ook Oekraïne gaf niet eerder officieel toe verantwoordelijk te zijn voor de aanvallen, waarbij meerdere gewonden en een dode viel. Wel hintte president Volodimir Zelenski erop, door te stellen dat de "oorlog met Rusland pas eindigt als het door Moskou in 2014 geannexeerde schiereiland de Krim is bevrijd". Ook waarschuwde hij Oekraïners in bezet gebied vorige maand weg te blijven van militaire faciliteiten "om zo het aantal burgerdoden te beperken".
In het artikel voor Ukrinform waarschuwt Zaloezjny ook voor de mogelijkheid dat het Kremlin een nucleair wapen inzet. Een "beperkte nucleaire oorlog tussen Rusland en het Westen" valt wat hem betreft niet uit te sluiten.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
34 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
11 uur geleden