Oekraïne geeft toe achter aanvallen op Krim te zitten
KIEV (ANP/DPA) - Een serie explosies die het schiereiland de Krim vorige maand trof, was het werk van het Oekraïense leger. De ontploffingen, die naast een Russisch legerdepot ook een militair vliegveld hebben beschadigd, werden volgens de opperbevelhebber van het Oekraïense leger veroorzaakt door raketaanvallen. Het is voor het eerst dat Kiev toegeeft achter de aanvallen te zitten.
De belangrijkste man van het Oekraïense leger, Valeri Zaloezjny, schrijft woensdag in een artikel voor de nieuwssite Ukrinform over de raketaanvallen. Tien Russische gevechtsvliegtuigen zouden begin vorige maand op een luchtmachtbasis op de Krim zijn vernietigd "om het Kremlin te tonen dat Kiev ook ver van de frontlinie doelen kan treffen". The New York Times bevestigde eerder op basis van satellietbeelden dat zeker acht toestellen door meerdere explosies werden vernietigd. Rusland stelde destijds slechts dat de ontploffing van munitie de schade veroorzaakte. Het ministerie van Defensie ontkende een aanval.
Ook Oekraïne gaf niet eerder officieel toe verantwoordelijk te zijn voor de aanvallen, waarbij meerdere gewonden en een dode viel. Wel hintte president Volodimir Zelenski erop, door te stellen dat de "oorlog met Rusland pas eindigt als het door Moskou in 2014 geannexeerde schiereiland de Krim is bevrijd". Ook waarschuwde hij Oekraïners in bezet gebied vorige maand weg te blijven van militaire faciliteiten "om zo het aantal burgerdoden te beperken".
In het artikel voor Ukrinform waarschuwt Zaloezjny ook voor de mogelijkheid dat het Kremlin een nucleair wapen inzet. Een "beperkte nucleaire oorlog tussen Rusland en het Westen" valt wat hem betreft niet uit te sluiten.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden