Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne gaat meer mannen oproepen voor strijd tegen Russen

Oekraïne gaat meer mannen oproepen voor strijd tegen Russen

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne verwacht een verdere mobilisatie voor de strijd tegen de Russische invasietroepen. De mobilisatie zal echter niet verder gaan dan volgens de bepalingen die bij de start van de oorlog vorig jaar werden vastgelegd.

Er is geen sprake van een ongeplande maatregel, verzekert Kyiv. De mobilisatie is al anderhalf jaar aan de gang. "Ophef is nergens voor nodig. Alles verloopt volgens het plan dat we momenteel volgen", aldus een topambtenaar van de Nationale Veiligheidsraad.

Na de Russische invasie werd de staat van beleg afgekondigd. Alle mannen tussen achttien en zestig jaar zijn daardoor verplicht hun dienstplicht te vervullen als ze worden opgeroepen. Uitzonderingen zijn er bijvoorbeeld in verband met de gezondheid of bij alleenstaande vaders. Hoeveel personen tot nu toe zijn opgeroepen is niet bekend, maar vorig jaar waren het er al honderdduizenden.

Onlangs werd Oekraïne opgeschrikt door een corruptieschandaal bij de oproepingen. De media brachten de zaak aan het licht waarbij een ambtenaar vastgoed in Spanje had gekocht, blijkbaar met steekpenningen die hij kreeg door rijke jonge Oekraïners ongeschikt voor de dienstplicht te verklaren. President Zelensky gaf daarop de opdracht het hele systeem tegen het licht te houden.

Meer uit Buitenland

Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

46 minuten geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

2 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

3 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

3 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

5 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

6 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

6 uur geleden