Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne evacueert duizenden mensen uit oorlogsgebieden

Oekraïne evacueert duizenden mensen uit oorlogsgebieden

MARIOEPOL (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft zaterdag ruim 4200 mensen geëvacueerd uit oorlogsgebieden, meldt vicepremier Irina Veresjtsjoek. Volgens haar worden in samenwerking met het Rode Kruis ook zeven zogenoemde humanitaire corridors in gereedheid gebracht om meer mensen uit de zwaar belegerde Oekraïense stad Marioepol te evacueren.

Het Rode Kruis kondigde eerder zaterdag een nieuwe poging aan om inwoners uit Marioepol te evacueren. Of die is gelukt en hoe die is verlopen is nog niet bekend. Een eerdere poging vrijdag moest voortijdig worden afgebroken omdat de vluchtroute niet veilig was.

De stad die al sinds de begindagen van de vijf weken durende Russische invasie omsingeld is, is het belangrijkste doelwit van Rusland in de zuidoostelijke regio Donbas in Oekraïne. Tienduizenden mensen zitten daar in de val en hebben amper toegang tot voedsel en water.

Het Rode Kruis stuurde vrijdag een konvooi van ruim 50 bussen en andere particuliere voertuigen richting de stad, maar zij keerden om, omdat de omstandigheden het onmogelijk maakten verder te gaan. Zowel het Rode Kruis als een assistent van de burgemeester van Marioepol beaamden vrijdag dat evacuatie uit die stad onmogelijk was. Rusland had voor vrijdag een humanitaire corridor voor Marioepol aangekondigd, maar die was volgens de assistent in de ochtend niet geopend.

Meer uit Buitenland

Prins Laurent erkent kind met zangeres Wendy Van Wanten

BRUSSEL (ANP) - De Belgische prins Laurent heeft erkend dat hij een zoon heeft met Iris Vandenkerckhove, beter bekend als zangeres Wendy Van Wanten. Dat meldde de broer van koning Filip dinsdag aan het Belgische persbureau Belga.

34 minuten geleden
Israël bevestigt aanval op Hamasleiders na explosies in Doha

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een gerichte aanval uitgevoerd op Hamasleiders in Golfstaat Qatar. Dat meldt een Israëlische functionaris aan persbureau Reuters. In hoofdstad Doha zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Hamas eist dodelijke aanslag in Jeruzalem op

JERUZALEM (ANP) - De gewapende tak van Hamas heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor een dodelijke aanslag maandag in Jeruzalem. Door de schietpartij vielen zeker zes doden en raakten meerdere personen zwaargewond.

1 uur geleden
Spanje weert Israëlische ministers en ziet ruzie verder oplopen

MADRID (ANP) - Spanje ruziet verder met Israël en weert twee ultrarechtse Israëlische ministers. Het Spaanse inreisverbod voor de omstreden Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich volgt op een dag van strafmaatregelen en harde woorden over en weer.

1 uur geleden
Polen sluit grens met Belarus om militaire oefening met Rusland

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen gaat donderdag om middernacht zijn grens met Belarus sluiten. Hiertoe is besloten wegens de gezamenlijke militaire oefeningen van Rusland en Belarus die in het buurland plaatsvinden, aldus premier Donald Tusk.

2 uur geleden
Varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën in en rond Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - In de regio Parijs zijn minstens negen varkenskoppen achtergelaten bij moskeeën. Het is niet duidelijk wie ze daar heeft geplaatst en waarom. Varkensvlees wordt in de islam als onrein beschouwd.

2 uur geleden
Aanklager bij ICC: misdaden Kony worden nog steeds gevoeld

DEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - De misdaden waar Joseph Kony van is beschuldigd, worden na twee decennia nog steeds gevoeld. Dat betoogde aanklager Mame Mandiaye Niang bij het Internationaal Strafhof in Den Haag, dat zich buigt over de aanklachten tegen de nog voortvluchtige Oegandese rebellenleider.

3 uur geleden