Oekraïne en Rusland werken aan nieuwe gevangenenruil
KIEV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne en Rusland werken aan een nieuwe gevangenenruil. Afgelopen weekend wisselden de beide buurlanden ook al 200 mensen uit die tijdens het conflict in Oost-Oekraïne in handen van de vijand waren gevallen.
Oekraïne en Rusland ruzieden de afgelopen jaren over onder meer Oost-Oekraïne, dat in handen is van door Moskou gesteunde rebellen. Sinds het aantreden van de Oekraïense president Volodimir Zelenski is er enige toenadering.
Zelenski belde dinsdag opnieuw met zijn Russische collega Vladimir Poetin. Ze spraken af "om meteen te beginnen met het samenstellen van lijsten met te bevrijden Oekraïners", laat Zelenski weten. "Oekraïners van de Krim, die op de Krim en in Rusland zijn, inbegrepen, evenals Russen in Oekraïne." Rusland repte na het telefoontje niet van een nieuwe ruil.
De Oekraïense regering moest de gevangenenruil de afgelopen dagen verdedigen, omdat zij onder anderen leden van de oproerpolitie heeft overgedragen. Die zouden hebben geschoten op demonstranten tijdens de revolutie die het pro-Russische bewind in Kiev ten val bracht.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
50 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
6 uur geleden