Oekraïne en Rusland werken aan nieuwe gevangenenruil
KIEV (ANP/AFP/DPA) - Oekraïne en Rusland werken aan een nieuwe gevangenenruil. Afgelopen weekend wisselden de beide buurlanden ook al 200 mensen uit die tijdens het conflict in Oost-Oekraïne in handen van de vijand waren gevallen.
Oekraïne en Rusland ruzieden de afgelopen jaren over onder meer Oost-Oekraïne, dat in handen is van door Moskou gesteunde rebellen. Sinds het aantreden van de Oekraïense president Volodimir Zelenski is er enige toenadering.
Zelenski belde dinsdag opnieuw met zijn Russische collega Vladimir Poetin. Ze spraken af "om meteen te beginnen met het samenstellen van lijsten met te bevrijden Oekraïners", laat Zelenski weten. "Oekraïners van de Krim, die op de Krim en in Rusland zijn, inbegrepen, evenals Russen in Oekraïne." Rusland repte na het telefoontje niet van een nieuwe ruil.
De Oekraïense regering moest de gevangenenruil de afgelopen dagen verdedigen, omdat zij onder anderen leden van de oproerpolitie heeft overgedragen. Die zouden hebben geschoten op demonstranten tijdens de revolutie die het pro-Russische bewind in Kiev ten val bracht.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
7 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."
8 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.
10 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.
11 uur geleden