Oekraïne en Rusland ruilen opnieuw gevangenen uit
MOSKOU/KIEV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne en Rusland hebben donderdag krijgsgevangen uitgewisseld, meldden vertegenwoordigers van beide landen. Er zouden in totaal honderd gevangenen zijn uitgeruild. Zowel het Russische ministerie van Defensie als de stafchef van de Oekraïense president Zelenski bevestigt dat een uitwisseling heeft plaatsgevonden.
Aan Oekraïense zijde gaat het onder anderen om soldaten die in Marioepol gevangen waren genomen, aldus stafchef Andri Jermak. Marioepol werd aan het begin van de oorlog lang door de Russen belegerd. Daarnaast zou het gaan om soldaten die werden gevangen bij de kerncentrale van Tsjernobyl en op Slangeneiland.
Het is niet de eerste keer dat beide partijen gevangenen uitruilen. Vorige maand nog was er zeker twee keer sprake van een uitwisseling. Toen werden onder meer ruim honderd vrouwelijke gevangenen uitgeruild.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gezegd dat de stop op asielbesluiten in de Verenigde Staten "nog lange tijd" zal duren. De maatregel werd ingevoerd nadat vorige week bij het Witte Huis twee reservisten van de National Guard waren neergeschoten en een van hen om het leven kwam. De verdachte is een Afghaanse statushouder.
4 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.
7 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.
9 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.
11 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.
11 uur geleden