Oekraïne en Rusland bespreken conflict in Oost-Oekraïne
KIEV (ANP) - Afgevaardigden uit Oekraïne en Rusland bespreken maandag in Kiev het conflict in Oost-Oekraïne, waar de spanningen tussen de pro-Russische separatisten en Oekraïense troepen zijn opgelopen. Frankrijk en Duitsland zullen bemiddelen.
De strijdende partijen gingen vorig jaar akkoord met een staakt-het-vuren, maar er vonden de afgelopen weken meermaals gewelddadige botsingen plaats. Oekraïne en Rusland geven elkaar de schuld van de opgelopen spanningen. Er wordt gevreesd voor een verdere escalatie van het conflict.
Oekraïne maakt zich zorgen over de Russische troepenbouw aan de grens. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken wordt gedreigd "met oorlog en de vernietiging van de Oekraïense staat". Rusland vindt dat westerse landen, waaronder Duitsland en Frankrijk, "moeten stoppen met deelname aan de propagandacampagne rond Russische activiteiten op Russisch grondgebied die niemand bedreigen".
Het conflict in Oost-Oekraïne ontstond nadat Rusland in 2014 de Krim annexeerde. Door de gevechten zijn naar schatting meer dan 13.000 mensen om het leven gekomen. Frankrijk en Duitsland treden sinds 2015 op als bemiddelaars tussen Oekraïne en Rusland.
Het conflict wordt deze maandag ook besproken door de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU-lidstaten.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn in Kosovo de straat op gegaan om te demonstreren tegen de veroordelingen in het Kosovotribunaal vorige week. Onder anderen voormalig president Hashim Thaçi werd daar veroordeeld voor oorlogsmisdaden gepleegd in de jaren negentig. Thaçi streed destijds voor een onafhankelijk Kosovo.
10 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Vijf mensen zijn om het leven gekomen bij Russische aanvallen op Kyiv, melden de lokale autoriteiten. De aanvallen vonden overdag plaats.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de Verenigde Staten is voorbij. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was het driedaagse bezoek "een ontmoeting van vriendschap, kracht en succes - zowel voor China als de Verenigde Staten". Hij meldt dat ze elkaar spoedig weer zullen zien.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR) - De leider van de internationaal erkende Jemenitische regering heeft zijn landgenoten opgeroepen zich te mobiliseren en lid te worden van de krijgsmacht. De oproep volgt na een toename van geweld in het langlopende conflict met de Houthi's, die sinds 2014 grote delen van het land controleren.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
5 uur geleden