Oekraïne en Rusland bespreken conflict in Oost-Oekraïne
KIEV (ANP) - Afgevaardigden uit Oekraïne en Rusland bespreken maandag in Kiev het conflict in Oost-Oekraïne, waar de spanningen tussen de pro-Russische separatisten en Oekraïense troepen zijn opgelopen. Frankrijk en Duitsland zullen bemiddelen.
De strijdende partijen gingen vorig jaar akkoord met een staakt-het-vuren, maar er vonden de afgelopen weken meermaals gewelddadige botsingen plaats. Oekraïne en Rusland geven elkaar de schuld van de opgelopen spanningen. Er wordt gevreesd voor een verdere escalatie van het conflict.
Oekraïne maakt zich zorgen over de Russische troepenbouw aan de grens. Volgens de minister van Buitenlandse Zaken wordt gedreigd "met oorlog en de vernietiging van de Oekraïense staat". Rusland vindt dat westerse landen, waaronder Duitsland en Frankrijk, "moeten stoppen met deelname aan de propagandacampagne rond Russische activiteiten op Russisch grondgebied die niemand bedreigen".
Het conflict in Oost-Oekraïne ontstond nadat Rusland in 2014 de Krim annexeerde. Door de gevechten zijn naar schatting meer dan 13.000 mensen om het leven gekomen. Frankrijk en Duitsland treden sinds 2015 op als bemiddelaars tussen Oekraïne en Rusland.
Het conflict wordt deze maandag ook besproken door de ministers van Buitenlandse Zaken van de EU-lidstaten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.
19 minuten geledenST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk probeerde eind 2013 een trip naar "het eiland" van zedendelinquent Jeffrey Epstein te regelen. Dat meldt CNN op basis van nieuwe documenten die vrijdag werden vrijgegeven. Daarin zit een mail van Musk, die vraagt wanneer het een goed moment is om een van de eilanden te bezoeken. Musk zei eerder juist dat hij een uitnodiging had geweigerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
3 uur geleden