Oekraïne en 18 andere landen krijgen 2 miljard militaire steun VS
RAMSTEIN (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten stellen 2 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) beschikbaar voor militaire financiering van Oekraïne en achttien andere landen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken brengt donderdag een verrassingsbezoek aan Kiev om het over de steun te hebben.
Het gaat om leningen en subsidies waarmee de landen Amerikaanse wapens kunnen kopen. De bedoeling is dat de bondgenoten zich daarmee kunnen verdedigen tegen toekomstige Russische agressie. Het is nog niet duidelijk hoeveel van de 2 miljard dollar naar Oekraïne gaat en welke andere achttien landen aanspraak kunnen maken op het geld.
Dit pakket komt bovenop de 675 miljoen dollar (676 miljoen euro) aan wapensteun die het Amerikaanse ministerie van Defensie al eerder op de dag aan Oekraïne beloofde. Die hulp bestaat onder meer uit houwitsers, raketten en artilleriemunitie, maakte minister Lloyd Austin van Defensie donderdag bekend op luchtmachtbasis Ramstein in Duitsland.
Samenwerken bij training militairen
Austin is op Ramstein om samen met tientallen defensieministers te bespreken hoe Oekraïne ook op de lange termijn kan worden geholpen tegen de Russische invasie. Tijdens het overleg komt onder meer aan bod hoe landen kunnen samenwerken bij de training van Oekraïense militairen.
Washington heeft al meer dan 10 miljard dollar (ruim 10 miljard euro) aan militaire steun aan de regering van de Oekraïense president Volodimir Zelenski gegeven sinds Russische troepen op 24 februari het land binnenvielen. Ook andere landen, waaronder Nederland, hebben wapens en uitrusting gestuurd.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.
20 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.
27 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
14 uur geleden