Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne en 18 andere landen krijgen 2 miljard militaire steun VS

Oekraïne en 18 andere landen krijgen 2 miljard militaire steun VS

RAMSTEIN (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten stellen 2 miljard dollar (ruim 2 miljard euro) beschikbaar voor militaire financiering van Oekraïne en achttien andere landen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken brengt donderdag een verrassingsbezoek aan Kiev om het over de steun te hebben.

Het gaat om leningen en subsidies waarmee de landen Amerikaanse wapens kunnen kopen. De bedoeling is dat de bondgenoten zich daarmee kunnen verdedigen tegen toekomstige Russische agressie. Het is nog niet duidelijk hoeveel van de 2 miljard dollar naar Oekraïne gaat en welke andere achttien landen aanspraak kunnen maken op het geld.

Dit pakket komt bovenop de 675 miljoen dollar (676 miljoen euro) aan wapensteun die het Amerikaanse ministerie van Defensie al eerder op de dag aan Oekraïne beloofde. Die hulp bestaat onder meer uit houwitsers, raketten en artilleriemunitie, maakte minister Lloyd Austin van Defensie donderdag bekend op luchtmachtbasis Ramstein in Duitsland.

Samenwerken bij training militairen

Austin is op Ramstein om samen met tientallen defensieministers te bespreken hoe Oekraïne ook op de lange termijn kan worden geholpen tegen de Russische invasie. Tijdens het overleg komt onder meer aan bod hoe landen kunnen samenwerken bij de training van Oekraïense militairen.

Washington heeft al meer dan 10 miljard dollar (ruim 10 miljard euro) aan militaire steun aan de regering van de Oekraïense president Volodimir Zelenski gegeven sinds Russische troepen op 24 februari het land binnenvielen. Ook andere landen, waaronder Nederland, hebben wapens en uitrusting gestuurd.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

4 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

4 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

4 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

4 uur geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

6 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

9 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

11 uur geleden