Oekraïne eist OSCE-overleg over Russische troepenopbouw aan grens
KIEV (ANP/RTR) - Oekraïne zei zondag dat het binnen 48 uur overleg wil met Rusland en leden van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OSCE). Het Oost-Europese land wil zo spoedig mogelijk de Russische troepenopbouw nabij de grens van Oekraïne en binnen de geannexeerde Krim bespreken.
Oekraïne deed de oproep tot overleg met een beroep op wat bekendstaat als het Weense Document. Dat is de slotverklaring van de OSCE-conferentie van 2011 in Wenen over mensenrechten, militaire veiligheid en economische samenwerking die zowel door Rusland als Oekraïne is ondertekend - alsmede door nagenoeg alle Europese landen, enkele Centraal-Aziatische landen en de Verenigde Staten en Canada.
Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Kuleba heeft Moskou nog altijd niet gereageerd nadat Kiev vrijdag een oproep deed om de recente Russische militaire activiteiten langs de grens met Oekraïne uit te leggen. "Daarom zetten we de volgende stap. We vragen om een ontmoeting met Rusland en alle deelnemende staten om binnen 48 uur de (militaire) versterking en herschikking ervan langs onze grens en in de bezette Krim te bespreken", liet Kuleba via Twitter weten.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
6 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
7 uur geleden