Oekraïne dringt Russische Zwarte Zee-vloot deels terug
KIEV (ANP/AFP) - Het leger van Oekraïne claimt de Russische vloot in de Zwarte Zee te hebben teruggedrongen tot 100 kilometer van de kustlijn. Het ministerie van Defensie schrijft op Telegram dat de Russen het volledige noordwestelijke gedeelte van de zee niet meer in handen hebben. Geen van beide partijen zou het gebied, dat een "grijze zone" wordt genoemd, controleren. Moskou heeft nog niet gereageerd en de informatie is nog niet onafhankelijk bevestigd.
Volgens het Oekraïense ministerie hebben de Russen hun raketsystemen in de regio Cherson en op de Krim ingeschakeld om de kust te verdedigen tegen Oekraïense aanvallen. Ook zouden ze versterkingen hebben gestuurd naar het strategisch gelegen Slangeneiland.
De Russische vloot blokkeert al weken Oekraïense schepen in de Zwarte Zee, ook voor het vervoer van burgers en voor de handel. Omdat Oekraïne een belangrijke exporteur van graan is, dreigt er wereldwijd een voedselcrisis. De blokkades zijn ondanks het oprukken van de Oekraïners niet opgeheven. Ook kunnen de Russische schepen nog steeds raketten richting land afvuren.
Eind mei zegde Denemarken toe om krachtige antischeepsraketten te leveren om de kust beter te verdedigen. Eerder verloren de Russen al schepen, zoals het vlaggenschip van de Zwarte Zee-vloot, de Moskva.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran "grote leugens" genoemd. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken zei dat Trumps claim dat Iran raketten maakt om de VS te kunnen treffen niet waar is.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Chinese premier Li Qiang en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben gezegd dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden. Merz zei aan het begin van zijn bezoek aan China dat Duitsland "grote waarde hecht aan het handhaven en uitbreiden van de intensieve economische relaties".
1 uur geledenWILLIAMSBURG (ANP) - Volgens de Democratische Abigail Spanberger zat de State of the Union van president Donald Trump dinsdagavond vol met leugens. De gouverneur van Virginia benadrukte in de reactie namens haar partij dat de president het leven van de Amerikaanse burger niet beter maakt en hamerde daarbij vooral op de koopkracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
5 uur geleden