Oekraïne doet onderzoek naar bedreiging ambassadeur VS
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne is een onderzoek begonnen naar mogelijke bedreiging of het bespioneren van de Amerikaanse ambassadeur in het land in de periode 2016-2019. Het gaat om ambassadeur Marie Yovanovitch, die in afgelopen jaar door president Trump terug naar Washington werd geroepen.
Ze is een belangrijke figuur in het onderzoek van Democratische aanklagers van president Trump die stellen dat de president zijn macht heeft misbruikt met druk op Oekraïne.
Medewerkers van Trump zouden op hun missie in Oekraïne de druk hebben willen opvoeren toen ze meer te weten wilden komen over de praktijken in Oekraïne van de prominente Democraat Joe Biden en zijn zoon Hunter. Tijdens deze missie zou mogelijk ook Yovanovitch zijn belaagd of bespioneerd. Justitie in de hoofdstad Kiev, waar zij was gestationeerd, wil enkel weten of er internationale rechtsregels zijn geschonden bij de bescherming van diplomaten.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
2 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
3 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
3 uur geleden