Oekraïne doet onderzoek naar bedreiging ambassadeur VS
KIEV (ANP/AFP) - Oekraïne is een onderzoek begonnen naar mogelijke bedreiging of het bespioneren van de Amerikaanse ambassadeur in het land in de periode 2016-2019. Het gaat om ambassadeur Marie Yovanovitch, die in afgelopen jaar door president Trump terug naar Washington werd geroepen.
Ze is een belangrijke figuur in het onderzoek van Democratische aanklagers van president Trump die stellen dat de president zijn macht heeft misbruikt met druk op Oekraïne.
Medewerkers van Trump zouden op hun missie in Oekraïne de druk hebben willen opvoeren toen ze meer te weten wilden komen over de praktijken in Oekraïne van de prominente Democraat Joe Biden en zijn zoon Hunter. Tijdens deze missie zou mogelijk ook Yovanovitch zijn belaagd of bespioneerd. Justitie in de hoofdstad Kiev, waar zij was gestationeerd, wil enkel weten of er internationale rechtsregels zijn geschonden bij de bescherming van diplomaten.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
6 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
8 uur geleden