Oekraïne: dodental door raketaanval op treinstation naar 39
KRAMATORSK (ANP/RTR) - Het dodental door de raketaanval die vrijdagochtend is uitgevoerd op een treinstation in de Oost-Oekraïense stad Kramatorsk is opgelopen tot 39. Dat heeft de gouverneur van Donetsk, Pavlo Kirilenko, gemeld in een bericht op sociale media. Volgens hem zijn zeker 87 mensen gewond geraakt en veel van hen verkeren in kritieke toestand.
Op het treinstation stonden duizenden mensen te wachten om geëvacueerd te worden naar veiligere delen van Oekraïne. Kramatorsk ligt in de regio Donetsk, waar zwaar wordt gevochten. Een deel van de regio is in handen van pro-Russische separatisten.
De Oekraïense president Volodimir Zelenski beschuldigt het Russische leger ervan de raketaanval te hebben uitgevoerd. Hij sprak vrijdag het Finse parlement toe en zei dat Oekraïense militairen niet in de buurt waren van het treinstation.
Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken ontkent achter de aanval te zitten.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
57 minuten geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
5 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
7 uur geleden