Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: doden na Russische raketaanval op restaurant Kramatorsk

Oekraïne: doden na Russische raketaanval op restaurant Kramatorsk

KRAMATORSK (ANP/RTR/AFP) - Bij een raketaanval op het centrum van de Oost-Oekraïense stad Kramatorsk zijn zeker acht doden gevallen, melden de autoriteiten, en 56 mensen raakten gewond. Volgens de Oekraïense gouverneur van de regio Donetsk werd een pizzarestaurant geraakt waar op dat moment veel mensen zaten te eten.

Het gebouw waarin het restaurant is gevestigd, is gedeeltelijk verwoest. Onder de gewonden is volgens de minister van Binnenlandse Zaken ook een jong kind. Hij sluit niet uit dat meer slachtoffers onder het puin liggen. Hulpdiensten doorzoeken het puin nog.

De Oekraïense autoriteiten zeggen dat het Russische leger de raketaanval uitvoerde. Moskou heeft nog niet gereageerd op die beschuldigingen, maar beweert sinds het begin van de invasie in februari 2022 dat zijn strijdkrachten geen burgerdoelen bestoken. President Volodymyr Zelensky zei in zijn dagelijkse videoboodschap over de aanval: "Dergelijke terreur bewijst ons en de hele wereld keer op keer dat Rusland voor al zijn daden maar één ding verdient: een nederlaag en een tribunaal."

Kramatorsk is de grootste stad in de regio Donetsk die nog in handen is van de Oekraïners. Er wonen zo'n 150.000 mensen. De stad is al vaker het doelwit geweest van aanvallen door de Russische strijdkrachten, die heel Donetsk willen innemen. In april 2022 kwamen bij een aanval op het treinstation van de stad 63 mensen om.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

4 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

5 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

5 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

6 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

9 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

9 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

9 uur geleden