Oekraïne: doden na Russische raketaanval op restaurant Kramatorsk
KRAMATORSK (ANP/RTR/AFP) - Bij een raketaanval op het centrum van de Oost-Oekraïense stad Kramatorsk zijn zeker acht doden gevallen, melden de autoriteiten, en 56 mensen raakten gewond. Volgens de Oekraïense gouverneur van de regio Donetsk werd een pizzarestaurant geraakt waar op dat moment veel mensen zaten te eten.
Het gebouw waarin het restaurant is gevestigd, is gedeeltelijk verwoest. Onder de gewonden is volgens de minister van Binnenlandse Zaken ook een jong kind. Hij sluit niet uit dat meer slachtoffers onder het puin liggen. Hulpdiensten doorzoeken het puin nog.
De Oekraïense autoriteiten zeggen dat het Russische leger de raketaanval uitvoerde. Moskou heeft nog niet gereageerd op die beschuldigingen, maar beweert sinds het begin van de invasie in februari 2022 dat zijn strijdkrachten geen burgerdoelen bestoken. President Volodymyr Zelensky zei in zijn dagelijkse videoboodschap over de aanval: "Dergelijke terreur bewijst ons en de hele wereld keer op keer dat Rusland voor al zijn daden maar één ding verdient: een nederlaag en een tribunaal."
Kramatorsk is de grootste stad in de regio Donetsk die nog in handen is van de Oekraïners. Er wonen zo'n 150.000 mensen. De stad is al vaker het doelwit geweest van aanvallen door de Russische strijdkrachten, die heel Donetsk willen innemen. In april 2022 kwamen bij een aanval op het treinstation van de stad 63 mensen om.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
15 minuten geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
1 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
2 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
5 uur geleden