Oekraïne: dode baby door Russische raketten op kraamafdeling
VILNIANSK (ANP/AFP/DPA) - In Zuid-Oekraïne is een baby overleden doordat de kraamafdeling van een ziekenhuis is geraakt bij een raketaanval. Volgens het ministerie van Defensie was de baby pas twee dagen oud. President Volodimir Zelenski wijst naar Rusland en spreekt schande van de aanval.
De kraamafdeling in Vilniansk, niet ver van de stad Zaporizja, werd geraakt in de nacht van dinsdag op woensdag. In het gebouw zouden ook de moeder van de baby en een dokter aanwezig zijn geweest. Zij konden worden gered. Op sociale media zijn beelden te zien van het kapotgeschoten gebouw en van reddingswerkers die de dokter onder het puin vandaan halen.
Zelenski zegt dat Rusland met "terreur en moord" een doorbraak probeert te forceren, maar zonder succes. "In plaats daarvan zal Rusland ter verantwoording worden gebracht voor al het kwaad dat het ons land heeft gebracht."De gouverneur van de regio schrijft dat zijn hart "overloopt van pijn". "Een kind dat pas net ter wereld is gekomen is vermoord."
VN
Volgens de Verenigde Naties zijn zeker meer dan vierhonderd kinderen gedood in de oorlog sinds de Russen Oekraïne binnenvielen in februari. Kiev en de VN zelf denken dat dit getal in werkelijkheid een stuk hoger ligt, omdat veel doden niet worden geregistreerd.
Rusland valt volgens mensenrechtenorganisaties geregeld ziekenhuizen en andere medische faciliteiten aan. Zo'n 450 ziekenhuizen en klinieken zouden zijn beschadigd of vernietigd, wat de gezondheidszorg bemoeilijkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Pakistan heeft Iran en de Verenigde Staten een plan voor een einde aan de vijandelijkheden voorgelegd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tweedelige plan zou bestaan uit een onmiddellijk staakt-het-vuren, gevolgd door een akkoord over duurzame vrede.
30 minuten geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De Artemis II-missie is weer een stap dichter bij haar ronde om de maan. Het Orion-ruimtevaartuig is tegen 06.45 Nederlandse tijd terechtgekomen in de zogenoemde invloedssfeer van de maan, waar de zwaartekracht van het hemellichaam zwaarder trekt aan de ruimtecapsule dan de aarde.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Volgens Iran zijn in de nacht van zondag op maandag doden gevallen bij verschillende luchtaanvallen op gebouwen waarin mensen woonden. Ook in de Israëlische stad Haifa kwamen mensen om, bij een Iraanse aanval. Daar zijn twee lichamen uit het puin gehaald van een flatgebouw dat was geraakt door een raket.
2 uur geledenSEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft maandag spijt betuigd tegenover Noord-Korea over een drone-incident. Volgens de president stuurde een Zuid-Koreaan in januari zonder toestemming van de regering een drone richting Noord-Korea.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran en een groep regionale bemiddelaars bespreken de voorwaarden voor een mogelijk staakt-het-vuren van 45 dagen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios op basis van vier Amerikaanse, Israëlische en regionale bronnen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft met eigen dreigementen gereageerd op het recente ultimatum van de Amerikaanse president Donald Trump om de Straat van Hormuz open te stellen. De zeestraat zal alleen geopend worden wanneer doorvoerrechten de schade van de oorlog compenseren, aldus het kantoor van de Iraanse president.
5 uur geledenABUJA (ANP) - Bij twee aanvallen in Nigeria zijn zondag zeker meer dan twintig doden gevallen. Het Nigeriaanse leger zegt dat het een poging tot een massaontvoering verijdeld heeft.
6 uur geleden