Oekraïne: dode baby door Russische raketten op kraamafdeling
VILNIANSK (ANP/AFP/DPA) - In Zuid-Oekraïne is een baby overleden doordat de kraamafdeling van een ziekenhuis is geraakt bij een raketaanval. Volgens het ministerie van Defensie was de baby pas twee dagen oud. President Volodimir Zelenski wijst naar Rusland en spreekt schande van de aanval.
De kraamafdeling in Vilniansk, niet ver van de stad Zaporizja, werd geraakt in de nacht van dinsdag op woensdag. In het gebouw zouden ook de moeder van de baby en een dokter aanwezig zijn geweest. Zij konden worden gered. Op sociale media zijn beelden te zien van het kapotgeschoten gebouw en van reddingswerkers die de dokter onder het puin vandaan halen.
Zelenski zegt dat Rusland met "terreur en moord" een doorbraak probeert te forceren, maar zonder succes. "In plaats daarvan zal Rusland ter verantwoording worden gebracht voor al het kwaad dat het ons land heeft gebracht."De gouverneur van de regio schrijft dat zijn hart "overloopt van pijn". "Een kind dat pas net ter wereld is gekomen is vermoord."
VN
Volgens de Verenigde Naties zijn zeker meer dan vierhonderd kinderen gedood in de oorlog sinds de Russen Oekraïne binnenvielen in februari. Kiev en de VN zelf denken dat dit getal in werkelijkheid een stuk hoger ligt, omdat veel doden niet worden geregistreerd.
Rusland valt volgens mensenrechtenorganisaties geregeld ziekenhuizen en andere medische faciliteiten aan. Zo'n 450 ziekenhuizen en klinieken zouden zijn beschadigd of vernietigd, wat de gezondheidszorg bemoeilijkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
30 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.
39 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn kabinet het bevel te hebben gegeven om zo snel mogelijk te beginnen met onderhandelingen met Libanon. Israël bleef het buurland aanvallen, ook nadat Iran en de Verenigde Staten een staakt-het-vuren hadden gesloten dat volgens Iran ook zou moeten gelden voor Libanon.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de "aanhoudende Israëlische agressie tegen Libanon" sterk veroordeeld, meldt hij op X. Hij heeft de Libanese premier Nawaf Salam gecondoleerd met het verlies van "duizenden kostbare levens" als gevolg van de aanvallen, schrijft Sharif.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Internationale organisaties slaan na zware Israëlische aanvallen alarm over het lot van burgers in Libanon. Hulpverleningsorganisatie CARE waarschuwt dat het Libanezen ontbreekt aan water, voedsel en bescherming en dat de gezondheidszorg op instorten staat. "We zien grote tekorten aan medicijnen, medische apparatuur en bloed", stelt landendirecteur Michael Adams in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
3 uur geleden