Oekraïne, Cyprus en Kosovo sluiten grenzen
KIEV (ANP/RTR/AFP) - Steeds meer Europese landen sluiten de grenzen om de verspreiding van het nieuwe coronavirus tegen te gaan. Oekraïne, Cyprus en Kosovo laten bijna geen buitenlanders meer toe.
In Cyprus worden alleen nog Cyprioten en mensen uit de Europese Unie toegelaten. In Oekraïne en Kosovo worden alle buitenlanders geweerd. Kosovo meldde vrijdag de eerste besmetting en in Oekraïne overleed vrijdag de eerste patiënt aan de gevolgen van het longvirus.
"Kosovaren die terug willen, moeten vijftien dagen in quarantaine blijven na terugkomst. Vanaf 16 maart worden alle vluchten geannuleerd", aldus de Kosovaarse premier Albin Kurti.
"De Oekraïense grenzen blijven twee weken lang dicht voor alle buitenlanders", aldus de minister van Veiligheid en Defensie Danilov. De maatregel gaat over 48 uur in. "Over drie dagen worden alle reguliere vluchten van en naar Oekraïne geschrapt." Oekraïners die op vakantie zijn of op zakenreis wordt geadviseerd terug te keren.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/AFP) - Meer dan 48.000 van de migranten die de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko wisten te bereiken, zijn teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken aan AFP.
8 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Het weerfenomeen El Niño wint de komende maanden aan kracht, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO). Volgens de VN-organisatie zal het fenomeen zich vooral tussen augustus en oktober laten gelden. Dat kan in grote delen van de wereld leiden tot hogere temperaturen dan gemiddeld en tot aanzienlijke veranderingen in neerslagpatronen.
59 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Er zijn nieuwe natuurbranden uitgebroken bij de Griekse hoofdstad Athene. Deze kunnen zich vanwege de harde wind snel verspreiden, waarschuwt de brandweer. Een deel van een voorstad ten westen van Athene moest worden geëvacueerd.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Nadat tienduizenden mensen in korte tijd de grens naar de Spaanse exclave Ceuta overstaken, zijn al meer dan 37.000 migranten inmiddels teruggekeerd naar Marokko. Dat meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Dat is ongeveer tweederde van het aantal mensen dat het land was binnengekomen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland gaat de eerder ingevoerde grenscontroles tot na september verlengen, maakte minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekend. Hij deed dat in reactie op de situatie in Ceuta, een Spaanse exclave bij Marokko die tienduizenden migranten via zee wisten te bereiken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Als bij een EU-lidstaat ernstige tekortkomingen rondom grensbewaking worden geconstateerd, kan het land worden geschorst uit het Schengenverdrag. Dat zegt een hooggeplaatste EU-ambtenaar vrijdag.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - Een rechtbank in Sri Lanka heeft een voormalige politiechef ter dood veroordeeld, omdat hij in 2019 dodelijke bomaanslagen in het land niet heeft weten te voorkomen. Daarbij kwamen 279 mensen om het leven, onder wie drie Nederlanders. Meer dan 500 mensen raakten gewond.
2 uur geleden