
Oekraïne: controle over nog maar een derde van Bachmoet
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft nog maar de controle over een derde van Bachmoet, bevestigt een adviseur van de president na meldingen van internationale waarnemers. De stad in het oosten van het land is al maanden het toneel van een bloedige strijd met de Russen.
De adviseur ontkent dat de stad wordt omsingeld door Russische troepen. Onder anderen Jevgeni Prigozjin van het Russsiche huurlingenbedrijf Wagner Groep had verklaard dat Bachmoet "praktisch omsingeld" was. Vorige week zei Prigozjin dat 70 procent van de stad was ingenomen.
Oekraïne meldde vorige week dat de situatie rond Bachmoet was gestabiliseerd en dat het leger snel met een tegenoffensief begint. De stad had voor de Russische invasie ongeveer 70.000 inwoners. De meeste mensen zijn vertrokken en de stad is door de oorlog grotendeels verwoest.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/RTR) - De grensovergang met Egypte bij de Gazaanse stad Rafah opent maandag. Dat zegt de Palestijnse ambassade in Caïro, die eraan toevoegt dat Palestijnen in Egypte vanaf dat moment kunnen terugkeren naar de Gazastrook.
15 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische troepen hebben elf leden van een Palestijnse familie in Gaza gedood, meldt de zender Al Jazeera op basis van een verklaring van de burgerbescherming van de kuststrook.
24 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - Alle vluchten van en naar de Bengaalse hoofdstad Dhaka zijn gestaakt door een grote brand in een vrachthal. Volgens lokale autoriteiten zijn 36 blusteams ter plaatse om het vuur, dat tot in de wijde omtrek te zien is, te bedwingen. Volgens een woordvoerder van de Hazrat Shahjalal-luchthaven is geen van de toestellen in gevaar. Wel werden enkele naderende vluchten omgeleid.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Slachtoffers van seksueel misbruik door katholieke instellingen in België krijgen een extra compensatie voor hun leed. Dat meldt stichting Dignity, die zich inzet voor slachtoffers van misbruik binnen de kerk. De 3000 euro die erkende slachtoffers kunnen krijgen, is bedoeld om psychologische zorg voor hen toegankelijker te maken. Volgens de stichting gaat het om 1591 slachtoffers die aanspraak maken op de regeling. Zij kunnen zich tot eind december 2026 melden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse regeringsfunctionarissen hebben achter gesloten deuren gesproken over het organiseren van een ontmoeting tussen president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, wanneer Trump volgende maand Azië bezoekt. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN, die zich baseert op ingewijden, zijn er nog geen serieuze voorbereidingen getroffen die nodig zijn voor een dergelijk treffen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance en speciaal gezant Steve Witkoff zijn maandag in Israël om daar het begin van de tweede fase van het twintigpuntenplan voor Gaza te bespreken. Dat melden Israëlische media.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft het lichaam geïdentificeerd van de tot nu toe laatste gijzelaar die door de Palestijnse beweging Hamas is teruggegeven als onderdeel van een bestand. Het gaat om de 75-jarige Eliyahu Margalit. Zijn stoffelijk overschot was vrijdag door Hamas aan het Rode Kruis overhandigd.
4 uur geleden