Oekraïne: bloedbad in Boetsja is slechts het topje van de ijsberg
WARSCHAU (ANP/RTR) - Het bloedbad in de Oekraïense stad Boetsja is slechts het "topje van de ijsberg", zei de Oekraïense minister Dmitro Koeleba maandag. De slachting toont volgens Koeleba de noodzaak aan van strengere sancties tegen Moskou.
De Oekraïense autoriteiten hebben zondag bekendgemaakt mogelijke oorlogsmisdaden van Rusland te onderzoeken, nadat beelden uit Boetsja waren opgedoken van dode burgers op straat en in geïmproviseerde graven. "De verschrikkingen die we in Boetsja hebben gezien, zijn slechts het topje van de ijsberg van alle misdaden die zijn begaan door het Russische leger", aldus de minister op een persconferentie in Polen, die hij samen met de Britse minister van Buitenlandse Zaken Liz Truss belegde.
Truss zegt geschokt te zijn door de beelden uit de voorstad van de Oekraïense hoofdstad Kiev. Ze zegt ervan overtuigd te zijn dat de Russische troepen oorlogsmisdaden hebben gepleegd tegen Oekraïense burgers. Of er ook sprake is van volkerenmoord is volgens haar "aan de rechtbanken om te bepalen".
Koeleba vindt dat de internationale gemeenschap in actie moet komen. "Halve maatregelen zijn niet langer voldoende. Ik eis deze week de zwaarste sancties. Dit is het pleidooi van de slachtoffers van de verkrachtingen en moorden. Als je twijfelt over sancties, ga dan eerst naar Boetsja."
Meer uit Buitenland
LONDEN/PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne willen blijven beschermen tegen Rusland hebben bij de vierde herdenking van de Russische invasie van 2022 hun vastberadenheid nog eens onderstreept. Ze blijven erbij dat ze Oekraïne militaire en andere hulp blijven bieden en veiligheidsgaranties voor na een eventueel bestand, zeggen de drie grote Europese landen die de 'Coalitie van Bereidwilligen' aanvoeren.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije het EU-stemrecht ontnemen is een besluit dat de regeringsleiders van de EU moeten nemen, niet de Europese Commissie. Dat zei Eurocommissaris Michael McGrath (Rechtsstaat) na persvragen over de blokkades van Hongarije voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland. De Europese Commissie, het gros van de lidstaten en het Europees Parlement zijn daar laaiend over.
33 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal zich "zeker" kandideren voor presidentsverkiezingen in zijn land als de oorlog tegen Rusland tegen die tijd nog aan de gang is. Dat zegt het staatshoofd in een interview met Tagesschau.
44 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie en haar familie loven een beloning van 1 miljoen dollar uit voor informatie die leidt tot de terugkeer van de verdwenen moeder van Guthrie. Dat maakte de presentatrice bekend in een emotionele videoboodschap op Instagram.
46 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groep internationale hulporganisaties is naar het Israëlische Hooggerechtshof gestapt om een verbod op hun activiteiten in Gaza en op de Westelijke Jordaanoever tegen te houden. Bij de indiening van het verzoekschrift waarschuwen de organisaties voor de "catastrofale gevolgen" die het verbod kan hebben voor burgers.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Het aantal mensen dat in het door geweld verscheurde Somalië te maken heeft met zeer ernstige voedselonzekerheid is volgens door de VN gesteunde waarnemers sinds begin vorig jaar verdubbeld tot bijna 6,5 miljoen. Somalië telt bijna 20 miljoen inwoners.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De ingrijpende zuiveringen in de top van het Chinese leger hebben het waarschijnlijk minder gevechtsklaar gemaakt, stelt een gerenommeerd onderzoeksinstituut. En de campagne, die onder meer China's hoogste twee militairen de kop kostte, is nog niet voorbij, denkt het Internationaal Instituut voor Strategische Studies (IISS).
2 uur geleden