Oekraïne: bijna 1350 burgers gedood in gebied rondom Kiev
KIEV (ANP/DPA) - Sinds het vertrek van Russische troepen uit het gebied rondom de Oekraïense hoofdstad Kiev zijn 1346 burgers dood aangetroffen, zei de regionale politiechef zondag op de Oekraïense televisie. Op alle plaatsen waar Russische troepen waren geweest, trof de politie vermoorde burgers aan. Het aantal is niet definitief: nog zo'n 300 burgers zijn vermist.
Na de invasie van Oekraïne op 24 februari rukten Russische troepen op tot in de buitenwijken van Kiev. Toen ze zich eind maart terugtrokken, werden honderden dode Oekraïense mannen en vrouwen gevonden in plaatsen als Boetsja en Irpin. Het leidde tot grote internationale verontwaardiging. Moskou heeft de bloedbaden steeds ontkend en noemt ze "ensceneringen".
Alles wijst erop dat de door de politie gevonden dode burgers vermoord zijn door Russische soldaten, zei het hoofd van de regio Kiev, Oleksi Koeleba. Ongeveer de helft van de doden stierf door pistoolschoten, aldus Koeleba.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
7 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.
8 uur geleden