Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne beschuldigt Rusland van grote graanroof

Oekraïne beschuldigt Rusland van grote graanroof

KIEV (ANP/RTR) - Russische troepen hebben volgens Oekraïne enkele honderdduizenden tonnen graan gestolen uit gebieden in Oekraïne die de Russen bezet houden. Dat meldt de Oekraïense onderminister van Landbouw zaterdag.

In een toespraak voor de Oekraïense televisie uitte Taras Visotski zijn bezorgdheid over het feit dat het grootste deel van de naar zijn zeggen 1,5 miljoen ton graan die is opgeslagen in bezet gebied, ook gestolen zou kunnen zijn door Russische troepen.

Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Rusland donderdag voor het eerst van het stelen van graan in bezet gebied. Die daad bedreigt volgens het ministerie de voedselzekerheid in de wereld. Oekraïne is een grote exporteur van graan.

Meer uit Buitenland

Bestuurder die inreed op menigte in Hollywood in hechtenis

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Een man die ervan wordt verdacht met een auto te zijn ingereden op een menigte in Hollywood, waarbij dertig gewonden vielen, is in hechtenis genomen. Hij werd na het incident aangevallen door omstanders en is met een schotwond naar een ziekenhuis vervoerd voor een operatie. Hij verkeert in stabiele toestand. Hij is echter niet vrij om te vertrekken, hij zit vast bij de politie van Los Angeles, aldus een politiefunctionaris.

2 uur geleden
Zelensky wil volgende week nieuw vredesoverleg met Russen

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne wil volgende week nieuw vredesoverleg met de Russen om een einde te maken aan de Russische oorlog tegen het buurland. De Russische kant is een ontmoeting aangeboden, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

4 uur geleden
Bestuurder aanrijding Los Angeles aangevallen en neergeschoten

LOS ANGELES (ANP) - De persoon die in Los Angeles inreed op een groep mensen, is daarna aangevallen door omstanders. Die sleepten de automobilist de auto uit, berichten Amerikaanse media als de Los Angeles Times en ABC News. Toen de politie arriveerde, bleek de bestuurder ook een schotwond te hebben opgelopen. De schutter is nog voortvluchtig.

4 uur geleden
Toeristenboot kapseist in Vietnam: tientallen doden

HANOI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Zeker 34 mensen zijn om het leven gekomen toen een boot met toeristen kapseisde in Vietnam. Dat gebeurde volgens lokale media in de beroemde Hạ Longbaai, die op de Werelderfgoedlijst van UNESCO staat.

5 uur geleden
Griekenland arresteert eerste migranten na asielstop

ATHENE (ANP/AFP) - Griekenland heeft bijna tweehonderd migranten uit Libië opgepakt die aankwamen na een asielstop voor Noord-Afrikanen. Ze worden niet naar opvangcentra gebracht, maar blijven in politiebewaring en moeten terugkeren, aldus de autoriteiten.

6 uur geleden
Weer arrestaties in Londen bij protest voor Palestine Action

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft bij het parlement in Londen zeker 55 mensen opgepakt tijdens een manifestatie voor Palestine Action. De arrestanten droegen borden waarmee ze steun toonden voor die verboden groep, zegt de politie op X.

6 uur geleden
Bestand Syrië blijkt wankel: alsnog gevechten gemeld

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Het afkondigen van een bestand in Syrië heeft niet geleid tot een einde aan dagenlange gevechten in het zuiden van het land. Journalisten melden dat het nog steeds onrustig is in het zuidelijke Suwayda.

7 uur geleden