Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: al 71 kinderen omgekomen in oorlog

Oekraïne: al 71 kinderen omgekomen in oorlog

KIEV (ANP/AFP) - Volgens Oekraïne zijn al zeker 71 kinderen omgekomen sinds de Russische inval twee weken geleden. Dat is bijna een verdubbeling van de 37 slachtoffers onder kinderen die de internationale kinderorganisatie UNICEF een dag eerder meldde.

Volgens een Oekraïense parlementsfunctionaris voor mensenrechten zijn inmiddels ruim honderd kinderen gewond geraakt. Ruim 1 miljoen kinderen zijn het land ontvlucht, aldus UNICEF.

Het hoge VN-commissariaat voor de mensenrechten meldde dat het officieel bevestigde aantal burgerdoden sinds de invasie is opgelopen tot 549. Dat zijn er 33 meer dan een dag eerder. Bovendien staan er nu officieel 957 gewonden geregistreerd.

Het VN-bureau in Genève benadrukte opnieuw dat het werkelijke aantal slachtoffers onder de Oekraïense bevolking vele malen hoger ligt. Het kost de medewerkers veel tijd de informatie die binnenkomt te controleren. De meeste ellende onder burgers wordt aangericht door wapens met groot bereik, waaronder zware artillerie en raketwerpers en door bombardementen vanuit de lucht.

Meer uit Buitenland

Zelensky geeft hoop op Amerikaanse Tomahawk-raketten niet op

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt nog steeds op Amerikaanse Tomahawk-langeafstandsraketten in de strijd tegen Rusland. "Het is goed dat president Trump geen nee heeft gezegd, maar voor vandaag ook geen ja", aldus Zelensky in een interview na zijn ontmoeting met Trump in het Witte Huis.

2 uur geleden
Politieagenten gewond bij protest tegen Trump in Colombia

BOGOTA (ANP/AFP) - Vier politieagenten in de Colombiaanse hoofdstad Bogota zijn gewond geraakt nadat demonstranten buiten de Amerikaanse ambassade pijlen en explosieven afvuurden tijdens een protest tegen het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Trump stapt naar Hooggerechtshof om troepeninzet Chicago

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft het Hooggerechtshof vrijdag gevraagd uitspraken van lagere rechtbanken op te heffen die de inzet van de Nationale Garde in Chicago blokkeren.

2 uur geleden
Axios: Trump wees verzoek Zelensky om Tomahawk-raketten af

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om Tomahawk-raketten te leveren afgewezen. Dat meldt Axios op basis van twee anonieme bronnen. Trump zou hebben gezegd dat hij "voorlopig niet van plan is" de langeafstandsraketten te leveren.

2 uur geleden
Trump kort gevangenisstraf voormalig congreslid George Santos in

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de gevangenisstraf van voormalig Republikeins parlementariër George Santos ingekort. Santos werd in april tot ruim zeven jaar celstraf veroordeeld voor oplichting en identiteitsfraude.

2 uur geleden
ICC wijst beroep Israël af over arrestatiebevel Netanyahu

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft het verzoek van Israël afgewezen om in beroep te gaan tegen de arrestatiebevelen voor premier Benjamin Netanyahu en voormalig minister van Defensie Yoav Gallant.

3 uur geleden
Israël: Hamas heeft lichaam overleden gijzelaar overgedragen

GAZA (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft gemeld dat het lichaam van een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis in Gaza. "Volgens informatie verstrekt door het Rode Kruis is een kist met stoffelijk overschot van een overleden gijzelaar in hun bewaring overgedragen en onderweg naar IDF-troepen in de Gazastrook", aldus het leger op X.

3 uur geleden