Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: al 71 kinderen omgekomen in oorlog

Oekraïne: al 71 kinderen omgekomen in oorlog

KIEV (ANP/AFP) - Volgens Oekraïne zijn al zeker 71 kinderen omgekomen sinds de Russische inval twee weken geleden. Dat is bijna een verdubbeling van de 37 slachtoffers onder kinderen die de internationale kinderorganisatie UNICEF een dag eerder meldde.

Volgens een Oekraïense parlementsfunctionaris voor mensenrechten zijn inmiddels ruim honderd kinderen gewond geraakt. Ruim 1 miljoen kinderen zijn het land ontvlucht, aldus UNICEF.

Het hoge VN-commissariaat voor de mensenrechten meldde dat het officieel bevestigde aantal burgerdoden sinds de invasie is opgelopen tot 549. Dat zijn er 33 meer dan een dag eerder. Bovendien staan er nu officieel 957 gewonden geregistreerd.

Het VN-bureau in Genève benadrukte opnieuw dat het werkelijke aantal slachtoffers onder de Oekraïense bevolking vele malen hoger ligt. Het kost de medewerkers veel tijd de informatie die binnenkomt te controleren. De meeste ellende onder burgers wordt aangericht door wapens met groot bereik, waaronder zware artillerie en raketwerpers en door bombardementen vanuit de lucht.

Meer uit Buitenland

New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

12 minuten geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

31 minuten geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

56 minuten geleden
Indiase peuter (3) jongste om FIDE-schaakscore te krijgen

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase Sarwagya Singh Kushwaha is met drie jaar, zeven maanden en twintig dagen de jongste schaakspeler ooit om een FIDE-score te krijgen. Die telling geeft de sterkte van schaakspelers aan. Om een score te krijgen, moet een schaakspeler minstens één speler verslaan die al een FIDE-score heeft.

1 uur geleden
India huurt Russische kernonderzeeër

NEW DELHI (ANP) - India gaat een Russische kernonderzeeër huren. De opkomende Aziatische grootmacht betaalt omgerekend zo'n 1,7 miljard euro voor de onderzeeboot, waarmee de marine kan oefenen totdat eigen kernonderzeeërs klaar zijn, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Poetin noemt gesprekken met gezanten Trump vruchtbaar

MOSKOU/NEW DELHI (ANP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft voor zijn vertrek voor een staatsbezoek aan India gezegd dat het gesprek met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner vruchtbaar was. Hij zei dat de Amerikaanse regering een puntenplan nu heeft verdeeld in vier pakketten die afzonderlijk zullen worden behandeld, meldden Russische media.

3 uur geleden
Thailand versoepelt alcoholverbod vlak voor eindejaarstoerisme

BANGKOK (ANP/DPA) - In Thailand is het na decennia weer mogelijk om in de middag alcohol te kopen. Sinds 1972 was dat tussen 14.00 en 17.00 uur niet mogelijk, omdat de militaire junta de middagverkoop destijds verbood. In een poging het eindejaarstoerisme een stimulans te geven, begint Thailand nu een proef van een halfjaar. Na afloop van die 180 dagen wordt gekeken naar de effecten van de maatregel.

4 uur geleden