Oekraïne: 29 kruisraketten neergehaald bij Russische aanval
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat luchtverdedigingstroepen 29 van de 30 Russische kruisraketten die in de nacht van woensdag op donderdag zijn afgevuurd uit de lucht hebben gehaald. Volgens Rusland was de aanval wel succesvol.
"De Russische bezetters lanceerden verschillende golven van raketaanvallen vanuit verschillende richtingen. In totaal werden 30 zee-, lucht- en landkruisraketten gelanceerd", aldus het Oekraïense leger, eraan toevoegend dat luchtverdedigingssystemen "29 kruisraketten hadden vernietigd". Ook zouden twee door Iran gemaakte aanvalsdrones en twee verkenningsdrones zijn uitgeschakeld.
In een reactie beweert Rusland juist alle militaire doelen te hebben vernietigd met de aanvallen. De strijdkrachten zouden "een aanzienlijke voorraad wapens en munitie van de Oekraïense strijdkrachten" hebben getroffen.
Ontploffingen
Oekraïne meldde donderdagochtend "ongeziene" luchtaanvallen op hoofdstad Kyiv. Op verschillende plaatsen waren ontploffingen te horen. In heel het land was het luchtalarm van kracht. Een persoon zou zijn omgekomen bij een aanval op Odesa in het zuiden.
Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers gevallen in Kyiv. In de wijk Desnjansky in Kyiv werden verschillende explosies gemeld. Ook is er brand uitgebroken in een bedrijf in de wijk Darnytsky als gevolg van vallend puin.
Aanvallen met kruisraketten
Het leger meldde daarnaast aanvallen met kruisraketten in de regio Vinnytsja, in het centrum van het land. Lokale media rapporteerden ook explosies in Chmelnytsky, nog meer naar het westen.
Na een bezoek door een Chinese topdiplomaat aan Oekraïne op woensdag maakte de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken duidelijk dat Oekraïne geen vredesovereenkomst voor de oorlog met Rusland zou accepteren als hier verlies van grondgebied mee gepaard gaat.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.
3 uur geledenHONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.
4 uur geleden