Oekraïne: 29 kruisraketten neergehaald bij Russische aanval
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat luchtverdedigingstroepen 29 van de 30 Russische kruisraketten die in de nacht van woensdag op donderdag zijn afgevuurd uit de lucht hebben gehaald. Volgens Rusland was de aanval wel succesvol.
"De Russische bezetters lanceerden verschillende golven van raketaanvallen vanuit verschillende richtingen. In totaal werden 30 zee-, lucht- en landkruisraketten gelanceerd", aldus het Oekraïense leger, eraan toevoegend dat luchtverdedigingssystemen "29 kruisraketten hadden vernietigd". Ook zouden twee door Iran gemaakte aanvalsdrones en twee verkenningsdrones zijn uitgeschakeld.
In een reactie beweert Rusland juist alle militaire doelen te hebben vernietigd met de aanvallen. De strijdkrachten zouden "een aanzienlijke voorraad wapens en munitie van de Oekraïense strijdkrachten" hebben getroffen.
Ontploffingen
Oekraïne meldde donderdagochtend "ongeziene" luchtaanvallen op hoofdstad Kyiv. Op verschillende plaatsen waren ontploffingen te horen. In heel het land was het luchtalarm van kracht. Een persoon zou zijn omgekomen bij een aanval op Odesa in het zuiden.
Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers gevallen in Kyiv. In de wijk Desnjansky in Kyiv werden verschillende explosies gemeld. Ook is er brand uitgebroken in een bedrijf in de wijk Darnytsky als gevolg van vallend puin.
Aanvallen met kruisraketten
Het leger meldde daarnaast aanvallen met kruisraketten in de regio Vinnytsja, in het centrum van het land. Lokale media rapporteerden ook explosies in Chmelnytsky, nog meer naar het westen.
Na een bezoek door een Chinese topdiplomaat aan Oekraïne op woensdag maakte de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken duidelijk dat Oekraïne geen vredesovereenkomst voor de oorlog met Rusland zou accepteren als hier verlies van grondgebied mee gepaard gaat.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas erkent dat na jaren van oorlog nauwelijks vooruitgang is geboekt voor een tweestatenoplossing. Toch blijft dat volgens haar "de meest haalbare weg naar een Midden-Oosten zonder oorlog", zei ze maandag na afloop van de negende Globale Alliantie voor de uitvoering van de Tweestatenoplossing in Brussel. Israël en de Palestijnse Autoriteit moeten beiden hun verantwoordelijkheid nemen, zei Kallas.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwt voor mogelijke nieuwe zware aardbevingen, na de beving met een kracht van 7.7 eerder op maandag. De kans op een nieuwe beving met een kracht van 8.0 of meer is groter dan normaal. Er werd gewaarschuwd voor een tsunami met golven tot 3 meter, die waarschuwing is inmiddels ingetrokken.
6 uur geleden