Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: 29 kruisraketten neergehaald bij Russische aanval

Oekraïne: 29 kruisraketten neergehaald bij Russische aanval

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne zegt dat luchtverdedigingstroepen 29 van de 30 Russische kruisraketten die in de nacht van woensdag op donderdag zijn afgevuurd uit de lucht hebben gehaald. Volgens Rusland was de aanval wel succesvol.

"De Russische bezetters lanceerden verschillende golven van raketaanvallen vanuit verschillende richtingen. In totaal werden 30 zee-, lucht- en landkruisraketten gelanceerd", aldus het Oekraïense leger, eraan toevoegend dat luchtverdedigingssystemen "29 kruisraketten hadden vernietigd". Ook zouden twee door Iran gemaakte aanvalsdrones en twee verkenningsdrones zijn uitgeschakeld.

In een reactie beweert Rusland juist alle militaire doelen te hebben vernietigd met de aanvallen. De strijdkrachten zouden "een aanzienlijke voorraad wapens en munitie van de Oekraïense strijdkrachten" hebben getroffen.

Ontploffingen

Oekraïne meldde donderdagochtend "ongeziene" luchtaanvallen op hoofdstad Kyiv. Op verschillende plaatsen waren ontploffingen te horen. In heel het land was het luchtalarm van kracht. Een persoon zou zijn omgekomen bij een aanval op Odesa in het zuiden.

Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers gevallen in Kyiv. In de wijk Desnjansky in Kyiv werden verschillende explosies gemeld. Ook is er brand uitgebroken in een bedrijf in de wijk Darnytsky als gevolg van vallend puin.

Aanvallen met kruisraketten

Het leger meldde daarnaast aanvallen met kruisraketten in de regio Vinnytsja, in het centrum van het land. Lokale media rapporteerden ook explosies in Chmelnytsky, nog meer naar het westen.

Na een bezoek door een Chinese topdiplomaat aan Oekraïne op woensdag maakte de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken duidelijk dat Oekraïne geen vredesovereenkomst voor de oorlog met Rusland zou accepteren als hier verlies van grondgebied mee gepaard gaat.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

7 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

7 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

8 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

8 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

9 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

9 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

10 uur geleden