Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne: 150.000 burgers geëvacueerd via speciale vluchtroutes

Oekraïne: 150.000 burgers geëvacueerd via speciale vluchtroutes

KIEV (ANP/AFP) - Ongeveer 150.000 mensen in Oekraïne hebben gebombardeerde gebieden kunnen verlaten via speciale vluchtroutes sinds het begin van de Russische invasie op 24 februari, melden de autoriteiten. In totaal zijn inmiddels ruim een half miljoen burgers geëvacueerd en gered. Alleen al het afgelopen etmaal werden vijftig mensen onder het puin van verwoeste gebouwen vandaan gehaald.

Er zijn 26 zogenoemde humanitaire corridors opgezet, onder meer in de regio van de hoofdstad Kiev, en in regio's als Soemi en Charkov. Ook in de regio's Donetsk en Loehansk, twee pro-Russische separatistische gebieden in het oosten van Oekraïne, konden burgers via corridors vluchten.

In Marioepol, een strategische havenstad die wordt belegerd door Russische troepen, konden maandag burgers in ruim 160 eigen auto's de stad verlaten. Eerdere evacuatiepogingen liepen daar op niets uit door beschietingen.

Meer uit Buitenland

Orbán brengt stem uit, 'hier om te winnen'

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft zijn stem uitgebracht in Boedapest. In reactie op de toegestroomde journalisten zei hij voor niets minder dan de winst te zijn gekomen. "Ik ben hier om te winnen." Gevraagd naar de ongewoon hoge opkomst zo kort na het openen van de stembussen, zei hij blij te zijn. "Heel goed - hoe meer van ons komen opdagen, hoe beter." Ook zei hij zijn belangrijkste tegenstander, Péter Magyar van Tisza, niet te hebben onderschat.

1 uur geleden
Vance vertrekt uit Pakistan na 'laatste en beste bod' aan Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance vertrekt uit Islamabad nadat hij Iran een "laatste en beste" voorstel heeft gedaan. Een akkoord bleef uit na 21 uur overleg, zei hij zondag tegen verslaggevers. Het stuklopen van de gesprekken brengt het fragiele staakt-het-vuren in gevaar. Dat werd deze week voor een periode van twee weken ingesteld, op verzoek van Pakistan.

3 uur geleden
Stembussen geopend in Hongarije voor langverwachte verkiezingen

BOEDAPEST (ANP) - In Hongarije zijn de stembureaus geopend voor de parlementsverkiezingen. Die worden ook buiten Hongarije nauwlettend gevolgd, met het oog op de ommezwaai die een winst van de oppositie kan betekenen.

4 uur geleden
Tientallen doden door verdrukking bij toeristische site in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.

5 uur geleden
Astronauten na maanmissie: 'Aarde is reddingsboot in heelal'

N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea

9 uur geleden
Persbureau Iran: gesprekken VS en Iran hervat

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

12 uur geleden
Netanyahu: Iraanse atoom- en raketprogramma's zijn vernietigd

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.

13 uur geleden