Oekraïense vrouwen gevlucht uit opvanghuis, bewoner niet vervolgd
DEN HAAG (ANP) - Twee vrouwen uit Oekraïne zijn op 23 april gevlucht uit een woning in de regio Den Haag waar ze werden opgevangen. Ze hadden daar ruzie gekregen met de bewoner. Volgens de politie in Den Haag zijn er geen signalen van mensenhandel of seksuele uitbuiting gevonden, en daarom wordt de bewoner niet vervolgd.
De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema meldde dinsdag dat de Haagse politie onderzoek doet naar "seksuele uitbuiting van twee vrouwen die werden aangetroffen in Den Haag, maar die eerder in een opvanglocatie in Amstelveen verbleven". De Haagse politie wil desgevraagd alleen zeggen dat de vrouwen in "een woning binnen onze eenheid" zaten. Na hun vlucht werden ze voor de woning aangetroffen. "Met de vrouwen is een gesprek gevoerd om te bepalen of er sprake was van mensenhandel", maar daar waren geen aanwijzingen voor. "Uit de gesprekken is ook geen seksuele uitbuiting gebleken."
De vrouwen hebben een ander onderkomen gekregen. Ze waren "via een opvangkanaal" bij de bewoner terechtgekomen, maar de politie meldt niet om welk kanaal het gaat.
Halsema meldde dinsdag ook dat er in haar eigen stad mogelijk een Oekraïense vrouw is aangerand in een woning. De politie daar onderzoekt de zaak. De politie Rotterdam liet in april al weten een onderzoek te zijn gestart naar de mogelijke seksuele uitbuiting van een Oekraïense vluchteling. Of het een man of een vrouw betreft, wilde de politie niet zeggen. Woensdag liet een woordvoerster van de eenheid Rotterdam weten dat het onderzoek nog steeds loopt.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederland gaat volgend jaar voor het eerst in 24 jaar niet naar het Eurovisie Songfestival. AVROTROS houdt vast aan het voornemen niet deel te nemen als Israël erbij is. De omroep heeft die beslissing genomen in nauwe afstemming met de NPO, heeft de omroep bekendgemaakt. Volgens de omroep is "deelname onder de huidige omstandigheden niet te verenigen met de publieke waarden die voor ons essentieel zijn".
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan Curtly E. (46) uit Groningen voor het doodsteken van zijn 12-jarige zoon Gianny-Davey op 29 december vorig jaar. E. handelde in een psychose en was volledig ontoerekeningsvatbaar, oordeelt de rechtbank.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Maak Europese regels voor kleine voertuigen zoals e-steps. Die oproep doet demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) donderdag in een overleg met EU-ministers. Zijn verklaring wordt gesteund door vijftien andere landen waaronder Duitsland, Polen en België.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Drie verdachten in een grote zaak die draait om een groep veronderstelde soevereinen hebben donderdag de rechtbank in Leeuwarden gevraagd of zij hun proces in vrijheid mogen afwachten. Het Friese trio maakt volgens het Openbaar Ministerie deel uit van een netwerk dat een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Dutch Directors Guild (DDG) en Netwerk Scenarioschrijvers, die opkomen voor de belangen van filmmakers, scenarioschrijvers en regisseurs, vinden dat de NPO "onevenredig bezuinigt op kunst en cultuur". Dat laat DDG-voorzitter Mark Winkler weten aan het ANP.
14 uur geleden