Oekraïense voetballers vragen vlak voor EK aandacht voor oorlog
WIESBADEN (ANP/DPA) - Oekraïense voetballers hebben vlak voor de start van het EK aandacht gevraagd voor de oorlog in hun thuisland. In een video zeggen ze moeite te hebben om de focus alleen maar op voetbal te hebben.
"Onze thuissteden zouden graag gastheer zijn van het EK, maar op dit moment wordt er gevochten voor vrede. Steun Oekraïne", wordt onder meer gezegd. Verschillende spelers verschijnen in de video, onder wie blikvangers Andriy Lunin (Real Madrid), Oleksandr Zinchenko (Arsenal) en Mykhaylo Mudryk (Chelsea).
"Het is echt moeilijk. Want je leest elke dag het nieuws en je weet dat Rusland elke keer weer raketten op ons land afvuurt", aldus Taras Stepanenko van Sjachtar Donetsk.
Oekraïne won eind maart in de beslissende play-off van IJsland en plaatste zich zo voor het EK in Duitsland. Het land speelt in groep E tegen België, Slowakije en Roemenië. Het toernooi begint vrijdagavond met de wedstrijd tussen gastheer Duitsland en Schotland. Nederland komt zondag voor het eerst in actie, om 15.00 uur tegen Polen.
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
43 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
13 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
13 uur geleden