Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense voetballers vragen vlak voor EK aandacht voor oorlog

Oekraïense voetballers vragen vlak voor EK aandacht voor oorlog

WIESBADEN (ANP/DPA) - Oekraïense voetballers hebben vlak voor de start van het EK aandacht gevraagd voor de oorlog in hun thuisland. In een video zeggen ze moeite te hebben om de focus alleen maar op voetbal te hebben.

"Onze thuissteden zouden graag gastheer zijn van het EK, maar op dit moment wordt er gevochten voor vrede. Steun Oekraïne", wordt onder meer gezegd. Verschillende spelers verschijnen in de video, onder wie blikvangers Andriy Lunin (Real Madrid), Oleksandr Zinchenko (Arsenal) en Mykhaylo Mudryk (Chelsea).

"Het is echt moeilijk. Want je leest elke dag het nieuws en je weet dat Rusland elke keer weer raketten op ons land afvuurt", aldus Taras Stepanenko van Sjachtar Donetsk.

Oekraïne won eind maart in de beslissende play-off van IJsland en plaatste zich zo voor het EK in Duitsland. Het land speelt in groep E tegen België, Slowakije en Roemenië. Het toernooi begint vrijdagavond met de wedstrijd tussen gastheer Duitsland en Schotland. Nederland komt zondag voor het eerst in actie, om 15.00 uur tegen Polen.

Meer uit Voetbal

AZ na ruime nederlaag bij Sjachtar dicht bij uitschakeling

KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.

2 uur geleden
Oud-Ajacied Kudus moet na terugslag vrezen voor WK

LONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.

2 uur geleden
AZ-coach Echteld laat Daal om disciplinaire redenen buiten basis

KRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.

4 uur geleden
Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

4 uur geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

4 uur geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

5 uur geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

6 uur geleden