Oekraïense voetballers vragen vlak voor EK aandacht voor oorlog
WIESBADEN (ANP/DPA) - Oekraïense voetballers hebben vlak voor de start van het EK aandacht gevraagd voor de oorlog in hun thuisland. In een video zeggen ze moeite te hebben om de focus alleen maar op voetbal te hebben.
"Onze thuissteden zouden graag gastheer zijn van het EK, maar op dit moment wordt er gevochten voor vrede. Steun Oekraïne", wordt onder meer gezegd. Verschillende spelers verschijnen in de video, onder wie blikvangers Andriy Lunin (Real Madrid), Oleksandr Zinchenko (Arsenal) en Mykhaylo Mudryk (Chelsea).
"Het is echt moeilijk. Want je leest elke dag het nieuws en je weet dat Rusland elke keer weer raketten op ons land afvuurt", aldus Taras Stepanenko van Sjachtar Donetsk.
Oekraïne won eind maart in de beslissende play-off van IJsland en plaatste zich zo voor het EK in Duitsland. Het land speelt in groep E tegen België, Slowakije en Roemenië. Het toernooi begint vrijdagavond met de wedstrijd tussen gastheer Duitsland en Schotland. Nederland komt zondag voor het eerst in actie, om 15.00 uur tegen Polen.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
2 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor verlaat Ajax voor Lazio. De middenvelder vliegt donderdag naar Rome en tekent vrijdag een contract tot medio 2030 als hij medisch wordt goedgekeurd.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo huurt spits Lequincio Zeefuik voor de rest van dit seizoen van AZ. Ook heeft de nummer 17 van de Eredivisie een optie tot koop bedongen. Eerder verruilde aanvaller Jizz Hornkamp Heracles juist voor de club uit Alkmaar.
5 uur geledenPARMA (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een zege op het laaggeklasseerde Parma: 0-2. Federico Dimarco en Marcus Thuram maakten de doelpunten voor de club uit Milaan, die op 42 punten kwam en uitliep op Napoli, dat gelijkspeelde (2-2) tegen Hellas Verona.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City wacht nog altijd op de eerste overwinning in het nieuwe jaar. Het elftal van trainer Pep Guardiola speelde voor de derde keer in een week gelijk in de Premier League. Naast Sunderland (0-0) en Chelsea (1-1) wist Manchester City ook niet te winnen van Brighton & Hove Albion: 1-1.
17 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. De titelverdediger was in Jeddah in Saudi-Arabië veel te sterk voor Athletic Club: 5-0. Bij rust leidde FC Barcelona al met 4-0.
17 uur geleden