Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense voetballers vechten op het veld voor hun land

Oekraïense voetballers vechten op het veld voor hun land

GLASGOW (ANP) - Bondscoach Oleksandr Petrakov van de Oekraïense voetballers stuurde zijn spelers in de play-offs van het WK tegen Schotland met een simpele boodschap het veld op. "Ik zei tegen de jongens: we voetballen voor de soldaten in de loopgraven, voor de mensen in de ziekenhuizen, voor de gewone mensen, voor ons land, de fans en de slachtoffers. Deze overwinning is niet alleen voor mij en de spelers, dit is een overwinning voor ons hele land", aldus Petrakov na de zege van 3-1 op Hampden Park in Glasgow.

Oekraïne zette daarmee een stap richting het WK van eind dit jaar in Qatar. "Een kleine stap", aldus de bondscoach. "We hebben de finale bereikt en nu staat ons een duel met Wales te wachten. We gaan alles doen wat in onze macht ligt om te winnen."

Oekraïne speelde de eerste officiële interland sinds de Russische militaire invasie begin dit jaar. De play-off tegen Schotland zou eigenlijk eind maart worden gespeeld, maar moest vanwege de oorlog worden uitgesteld.

Volkslied meegezongen

De Oekraïense bondscoach was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. "Ik wil Schotland bedanken voor de gastvrijheid. Toen ik door de straten van Glasgow wandelde, wensten de mensen me succes", zei Petrakov. "We hebben al onze emoties in de wedstrijd gelegd. Deze overwinning betekent zoveel voor ons land. Het is heel mooi dat we alle Oekraïners weer even blij hebben gemaakt in deze zware tijden." De spelers hadden allemaal een Oekraïense vlag om hun schouders toen ze voor de aftrap het veld op kwamen. De 45.000 Schotse fans zongen het volkslied van Oekraïne, dat fonetisch was uitgeschreven, voluit mee.

"Deze zege is voor alle Oekraïners, voor degenen die nu aan het front staan", zei middenvelder Roeslan Malinovski. "We leven met ze mee. Maar wij zitten pas op 50 procent van ons doel. Alles draait nu om de volgende wedstrijd, zondag tegen Wales."

Meer uit Voetbal

Duitsland en Spanje gelijk in eerste finaleduel Nations League

KAISERSLAUTERN (ANP) - Het eerste finaleduel van de Nations League tussen de voetbalsters van Duitsland en Spanje is in 0-0 geëindigd. Voor zo'n 40.000 fans in Kaiserslautern was de thuisploeg gevaarlijker, maar hield de titelverdediger en wereldkampioen stand.

18 minuten geleden
ADO Den Haag verstevigt koppositie met zege in Venlo

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft de koppositie van de Keuken Kampioen Divisie verstevigd. De club won de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo (0-3) en zag het als tweede geklasseerde SC Cambuur punten verspelen tegen Helmond Sport (0-0).

19 minuten geleden
Voetbalsters beginnen met sterk gewijzigd elftal tegen Portugal

BRAGA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal beginnen met een sterk gewijzigde formatie aan het oefenduel met Portugal. Ten opzichte van de vorige oefeninterland tegen Canada van vorige maand hebben alleen keepster Lize Kop, aanvoerster Dominique Janssen, rechtsback Lynn Wilms en middenveldster Wieke Kaptein hun basisplaats behouden.

2 uur geleden
Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

4 uur geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

6 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

7 uur geleden