Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense voetballers vechten op het veld voor hun land

Oekraïense voetballers vechten op het veld voor hun land

GLASGOW (ANP) - Bondscoach Oleksandr Petrakov van de Oekraïense voetballers stuurde zijn spelers in de play-offs van het WK tegen Schotland met een simpele boodschap het veld op. "Ik zei tegen de jongens: we voetballen voor de soldaten in de loopgraven, voor de mensen in de ziekenhuizen, voor de gewone mensen, voor ons land, de fans en de slachtoffers. Deze overwinning is niet alleen voor mij en de spelers, dit is een overwinning voor ons hele land", aldus Petrakov na de zege van 3-1 op Hampden Park in Glasgow.

Oekraïne zette daarmee een stap richting het WK van eind dit jaar in Qatar. "Een kleine stap", aldus de bondscoach. "We hebben de finale bereikt en nu staat ons een duel met Wales te wachten. We gaan alles doen wat in onze macht ligt om te winnen."

Oekraïne speelde de eerste officiële interland sinds de Russische militaire invasie begin dit jaar. De play-off tegen Schotland zou eigenlijk eind maart worden gespeeld, maar moest vanwege de oorlog worden uitgesteld.

Volkslied meegezongen

De Oekraïense bondscoach was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. "Ik wil Schotland bedanken voor de gastvrijheid. Toen ik door de straten van Glasgow wandelde, wensten de mensen me succes", zei Petrakov. "We hebben al onze emoties in de wedstrijd gelegd. Deze overwinning betekent zoveel voor ons land. Het is heel mooi dat we alle Oekraïners weer even blij hebben gemaakt in deze zware tijden." De spelers hadden allemaal een Oekraïense vlag om hun schouders toen ze voor de aftrap het veld op kwamen. De 45.000 Schotse fans zongen het volkslied van Oekraïne, dat fonetisch was uitgeschreven, voluit mee.

"Deze zege is voor alle Oekraïners, voor degenen die nu aan het front staan", zei middenvelder Roeslan Malinovski. "We leven met ze mee. Maar wij zitten pas op 50 procent van ons doel. Alles draait nu om de volgende wedstrijd, zondag tegen Wales."

Meer uit Voetbal

Jansen stopt na 15 jaar bij Nederlands vrouwenelftal

EINDHOVEN (ANP) - Voetbalster Renate Jansen neemt afscheid van het Nederlands elftal. Dat meldt de 34-jarige aanvoerder van PSV op Instagram. "15 jaar Oranje. Mijn droom stopt hier. Het was een eer", schrijft de aanvalster, die in 2017 met Oranje in eigen land Europees kampioen werd. Ze kwam 72 keer uit voor het Nederlands team.

26 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino ziet rol voetbal bij wederopbouw Gaza

SHARM-EL-SHEIKH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft toegezegd dat de wereldvoetbalbond zal helpen bij de wederopbouw van de voetbalinfrastructuur in Gaza. Dat zou onderdeel moeten gaan uitmaken van een veel breder plan. Dat heeft Infantino gezegd na de vredestop van maandag in Egypte.

27 minuten geleden
Spits Lewandowski keert met hamstringblessure terug bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - De Poolse spits Robert Lewandowski is met een hamstringblessure teruggekeerd bij zijn club FC Barcelona. Hij maakte zondag nog de 2-0 voor Polen in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Litouwen. De Catalaanse club meldde de kwetsuur van de 37-jarige aanvaller op de eigen website.

29 minuten geleden
FIFA-baas feliciteert Kaapverdië met 'historische' WK-deelname

PRAIA (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft Kaapverdië gefeliciteerd met het bereiken van het WK voetbal van 2026. Hij noemde het op zijn socialmedia een "historisch moment" en "een prestatie die een nieuwe generatie voetballiefhebbers in het land zal inspireren".

1 uur geleden
PSV biedt vertrokken 'clubicoon' De Jong afscheid aan

EINDHOVEN (ANP) - PSV biedt de vertrokken Luuk de Jong een afscheid aan. De supporters kunnen de 35-jarige spits zaterdag, voorafgaand aan het thuisduel met Go Ahead Eagles, uitzwaaien. De Jong maakt niet alleen een ereronde door het Philips Stadion, maar hij krijgt ook een eigen tegel in de Walk of Fame. Daarmee wordt hij niet alleen de jongste speler met een tegel in de vloer van het Philips Stadion, maar ook de enige nog actieve speler met die eer, meldt PSV op zijn website.

5 uur geleden
Frankrijk verspeelt punten tegen IJsland in WK-kwalificatie

REYKJAVIK (ANP) - Frankrijk heeft in groep D van de WK-kwalificatie zijn eerste punten verspeeld. De formatie van bondscoach Didier Deschamps kwam in de uitwedstrijd tegen IJsland niet verder dan 2-2.

15 uur geleden
Kaapverdië met Rotterdamse spelers voor het eerst naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië heeft zich voor het eerst geplaatst voor het WK voetbal. Het elftal van de in Rotterdam geboren basisspelers Jamiro Monteiro en Dailon Livramento eindigde als groepswinnaar na een 3-0-zege in het laatste kwalificatieduel met Eswatini in Praia. Kaapverdië behaalde 23 punten uit tien wedstrijden, 4 punten meer dan nummer 2 Kameroen.

18 uur geleden