Oekraïense voetballers vechten op het veld voor hun land
GLASGOW (ANP) - Bondscoach Oleksandr Petrakov van de Oekraïense voetballers stuurde zijn spelers in de play-offs van het WK tegen Schotland met een simpele boodschap het veld op. "Ik zei tegen de jongens: we voetballen voor de soldaten in de loopgraven, voor de mensen in de ziekenhuizen, voor de gewone mensen, voor ons land, de fans en de slachtoffers. Deze overwinning is niet alleen voor mij en de spelers, dit is een overwinning voor ons hele land", aldus Petrakov na de zege van 3-1 op Hampden Park in Glasgow.
Oekraïne zette daarmee een stap richting het WK van eind dit jaar in Qatar. "Een kleine stap", aldus de bondscoach. "We hebben de finale bereikt en nu staat ons een duel met Wales te wachten. We gaan alles doen wat in onze macht ligt om te winnen."
Oekraïne speelde de eerste officiële interland sinds de Russische militaire invasie begin dit jaar. De play-off tegen Schotland zou eigenlijk eind maart worden gespeeld, maar moest vanwege de oorlog worden uitgesteld.
Volkslied meegezongen
De Oekraïense bondscoach was onder de indruk van de ontvangst in Glasgow. "Ik wil Schotland bedanken voor de gastvrijheid. Toen ik door de straten van Glasgow wandelde, wensten de mensen me succes", zei Petrakov. "We hebben al onze emoties in de wedstrijd gelegd. Deze overwinning betekent zoveel voor ons land. Het is heel mooi dat we alle Oekraïners weer even blij hebben gemaakt in deze zware tijden." De spelers hadden allemaal een Oekraïense vlag om hun schouders toen ze voor de aftrap het veld op kwamen. De 45.000 Schotse fans zongen het volkslied van Oekraïne, dat fonetisch was uitgeschreven, voluit mee.
"Deze zege is voor alle Oekraïners, voor degenen die nu aan het front staan", zei middenvelder Roeslan Malinovski. "We leven met ze mee. Maar wij zitten pas op 50 procent van ons doel. Alles draait nu om de volgende wedstrijd, zondag tegen Wales."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
16 uur geleden