Oekraïense vluchtelingen krijgen gratis dagje kermis
AMSTERDAM (ANP) - Een groep gevluchte Oekraïense families is vrijdagmiddag gearriveerd op de kermis in het Amsterdamse Westerpark. Ze krijgen een gratis dagje kermis aangeboden.
De vluchtelingen, die dicht bij het Westerpark worden opgevangen, kregen een uitnodiging van kermisorganisator Frans Stuy. "Al deze mensen wordt een dagje kermis aangeboden zodat zij en hun kinderen even kunnen ontspannen en ontsnappen aan het geweld wat hun is en wordt aangedaan", aldus Stuy.
Even na 13.00 uur arriveerden twee grote touringcars met tientallen vluchtelingen, onder wie vooral moeders en kinderen. Op de kermis hangt op bijna elke attractie een Oekraïense vlag en zijn blauw-gele vlaggetjes gespannen. Ook hangt er bij de ingang een groot bord met daarop in het Oekraïens 'Welkom, veel plezier!', en andere blauw-gele borden met 'We love you' en 'Peace'.
Op Twitter deden buurtbewoners eerder al een oproep om de kinderen onder de Oekraïense vluchtelingen muntjes voor de kermis te geven.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Het kabinet trekt nog eens 250 miljoen euro uit om defensiemateriaal uit de VS voor Oekraïne te kopen. Dat heeft demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) maandag in Brussel aangekondigd. Aankopen via de VS zijn "de enige manier om in heel korte tijd meer munitie voor luchtverdediging die kant op te krijgen", zei Brekelmans.
43 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersvereniging Rover en Translink, het bedrijf achter de ov-chipkaart, zijn een rechtszaak gestart tegen Kings Online, dat via twee websites ov-chipkaarten verkoopt voor "buitensporig hoge tarieven". Volgens de aanklagers zijn meerdere exploitanten door hun toedoen gestopt met het via websites aanbieden van te dure ov-chipkaarten en is Kings Online de laatste uitbater die een halt toegeroepen moet worden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Van en naar Noord-Nederland rijden maandagochtend veel minder tot geen treinen, meldt ProRail. Het traject tussen Lelystad en Zwolle ligt sinds zondagavond plat, nadat daar veel schade aan het spoor was ontstaan door een poging tot koperdiefstal. Op de enige omreisroute, tussen Amersfoort en Barneveld, is een seinstoring ontstaan. "Hierdoor kunnen ook op dit traject minder treinen rijden", aldus de spoorbeheerder.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De treinhinder die is ontstaan door een poging tot koperdiefstal in Zwolle duurt naar verwachting nog tot het einde van maandagmiddag. In de NS-reisplanner, die maandagochtend vroeg is bijgewerkt, is te zien dat tot zeker 15.00 uur geen treinen rijden tussen 't Harde en Zwolle en tussen Zwolle en Lelystad.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Bij een aanrijding op de A35 bij Hengelo is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X. De politie doet onderzoek, waardoor de snelweg vanaf Borne-West richting Enschede is afgesloten.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Op het Stationsplein in Den Bosch heeft in de nacht van zondag op maandag een steekincident plaatsgevonden. Rond 00.15 uur kreeg de politie een melding van een beroving, waarna een slachtoffer met steekwonden werd aangetroffen. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie Oost-Brabant.
8 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn zondagavond rond 19.30 uur lokale tijd op de nationale luchthaven van Suriname aangekomen. Het koningspaar begint maandag in hoofdstad Paramaribo aan een driedaags staatsbezoek aan de voormalige Nederlandse kolonie.
8 uur geleden