Oekraïense vluchtelingen krijgen gratis dagje kermis
AMSTERDAM (ANP) - Een groep gevluchte Oekraïense families is vrijdagmiddag gearriveerd op de kermis in het Amsterdamse Westerpark. Ze krijgen een gratis dagje kermis aangeboden.
De vluchtelingen, die dicht bij het Westerpark worden opgevangen, kregen een uitnodiging van kermisorganisator Frans Stuy. "Al deze mensen wordt een dagje kermis aangeboden zodat zij en hun kinderen even kunnen ontspannen en ontsnappen aan het geweld wat hun is en wordt aangedaan", aldus Stuy.
Even na 13.00 uur arriveerden twee grote touringcars met tientallen vluchtelingen, onder wie vooral moeders en kinderen. Op de kermis hangt op bijna elke attractie een Oekraïense vlag en zijn blauw-gele vlaggetjes gespannen. Ook hangt er bij de ingang een groot bord met daarop in het Oekraïens 'Welkom, veel plezier!', en andere blauw-gele borden met 'We love you' en 'Peace'.
Op Twitter deden buurtbewoners eerder al een oproep om de kinderen onder de Oekraïense vluchtelingen muntjes voor de kermis te geven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
4 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
5 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
10 uur geleden