Oekraïense vluchtelingen krijgen gratis dagje kermis
AMSTERDAM (ANP) - Een groep gevluchte Oekraïense families is vrijdagmiddag gearriveerd op de kermis in het Amsterdamse Westerpark. Ze krijgen een gratis dagje kermis aangeboden.
De vluchtelingen, die dicht bij het Westerpark worden opgevangen, kregen een uitnodiging van kermisorganisator Frans Stuy. "Al deze mensen wordt een dagje kermis aangeboden zodat zij en hun kinderen even kunnen ontspannen en ontsnappen aan het geweld wat hun is en wordt aangedaan", aldus Stuy.
Even na 13.00 uur arriveerden twee grote touringcars met tientallen vluchtelingen, onder wie vooral moeders en kinderen. Op de kermis hangt op bijna elke attractie een Oekraïense vlag en zijn blauw-gele vlaggetjes gespannen. Ook hangt er bij de ingang een groot bord met daarop in het Oekraïens 'Welkom, veel plezier!', en andere blauw-gele borden met 'We love you' en 'Peace'.
Op Twitter deden buurtbewoners eerder al een oproep om de kinderen onder de Oekraïense vluchtelingen muntjes voor de kermis te geven.
Meer uit Binnenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
6 uur geledenDE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.
7 uur geleden