Oekraïense verdedigingslinies houden stand volgens Zelenski
KIEV (ANP/RTR) - De Oekraïense verdedigingslinies houden goed stand tegen het Russische leger, zegt president Volodimir Zelenski. De geplande invasie van Rusland over de grond is daardoor volgens de president flink vertraagd.
De Russische bombardementen op Oekraïense steden gaan onverminderd door, aldus Zelenski. Hij zegt dat dit een verandering van tactiek is van Rusland, nadat de Oekraïense landmacht stugger bleek dan verwacht.
"Ons volk heeft niets te verliezen, behalve de vrijheid", zei de president donderdag. Minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba noemde het op Twitter een "oorlog van het volk van Oekraïne". Hij deelde daarbij een foto met duizenden mensen die een weg blokkeren. "Op deze foto houden mensen in Enerhodar Russische troepen tegen." Volgens Koeleba gebeurt dit door het hele land.
De minister riep bondgenoten op om het luchtruim boven Oekraïne te sluiten. Zo kan Rusland geen bombardementen meer uitvoeren op Oekraïense steden.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
3 uur geledenRIGA (ANP) - Nu de EU-sancties tegen de Russisch-Oezbeekse miljardairs Alisjer Oesmanov en Michaïl Fridman worden opgeheven, gaat Letland nationale sancties tegen hen instellen. Dat stelt de Letse regering dinsdag in een verklaring op haar website. "Letland zal alle juridische instrumenten waarover het beschikt blijven gebruiken om te voorkomen dat de tegoeden en economische middelen van deze personen in Letland vrijkomen", aldus de verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Denemarken en Groenland hebben een overeenkomst ondertekend over de veiligheid van Groenland.
3 uur geleden