Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense uitspraken over droneaanval zetten kwaad bloed in Iran

Oekraïense uitspraken over droneaanval zetten kwaad bloed in Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - De Oekraïense zaakgelastigde in Teheran moet zich melden bij het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Iran is volgens persbureau Tasnim niet blij met Oekraïense opmerkingen over een droneaanval op een militaire fabriek in het hart van Iran. Topfunctionaris Michailo Podoljak schreef op Twitter over de "explosieve nacht" in Iran. "Oekraïne heeft jullie gewaarschuwd."

Podoljak linkt de aanval op de Iraanse wapenfabriek aan de oorlog in zijn eigen land, waar Rusland Iraanse drones inzet. Volgens Oekraïne en de Verenigde Staten gebruiken de Russen die drones onder andere om burgerdoelen aan te vallen. Iran ontkent dat het drones aan Rusland heeft geleverd sinds de invasie van 24 februari, maar erkent wel dat daarvoor een klein aantal aan Moskou is verstrekt.

Rusland heeft de droneaanval in Iran veroordeeld en noemt die een "provocerende" actie die de gespannen situatie kan doen escaleren. "Zulke vernietigende acties kunnen onvoorspelbare gevolgen hebben voor de vrede en de stabiliteit in het Midden-Oosten."

Iran zegt dat het luchtafweersysteem een drone heeft vernietigd en dat twee anderen zijn ontploft. Er zou alleen schade zijn aan het dak van de fabriek en geen gewonden zijn gevallen. Een Amerikaanse functionaris laat aan persbureau Reuters weten dat het erop lijkt dat Israël achter de aanval zit.

Meer uit Buitenland

Copernicus: zeewater warmer dan ooit voor de tijd van het jaar

BONN (ANP) - Niet alleen boven land worden temperatuurrecords verbroken. Ook het zeewater is warmer dan ooit in deze tijd van het jaar, meldt de Europese klimaatdienst Copernicus. Wetenschappers van de dienst voorzien potentieel flinke gevolgen van de "ongekende opwarming", ook voor de temperaturen boven land.

5 uur geleden
Trump meldt zeker 1,2 miljard dollar inkomsten uit crypto in 2025

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in 2025 naar eigen zeggen minstens 1,2 miljard dollar (1,05 miljard euro) verdiend met activiteiten rond crypto en memecoins. Dit blijkt uit zijn recentste jaarlijkse opgave van financiële belangen.

6 uur geleden
Duitse media: verdachte Stade had eerder dochtertje verwond

STADE (ANP/AFP) - De man die wordt verdacht van het doodschieten van zes mensen in het Duitse Stade lijkt eerder zijn jonge baby door elkaar geschud te hebben. Ook had hij artsen in het ziekenhuis waar de baby werd behandeld bedreigd, melden Duitse media.

11 uur geleden
Dodental Venezuela gestegen naar 1943

CARACAS (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de zware aardbevingen van vorige week in Venezuela is gestegen naar 1943. Dat meldde parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez, die ook sprak over ruim tienduizend gewonden door het natuurgeweld.

12 uur geleden
Trump: verlies rond geboorterecht jammer, Congres moet erop door

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept het Congres op alsnog te regelen dat het geboorterecht in het land beperkt wordt. Hij doet dat nadat hij een zaak bij het Hooggerechtshof van de Verenigde Staten heeft verloren.

13 uur geleden
Motie van wantrouwen tegen Franse regering om aanpak hittegolf

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Groene partij is van plan een motie van wantrouwen in te dienen tegen de regering vanwege de vermeend gebrekkige aanpak van de hitte deze maand, meldt Politico. Volgens partijleider Cyrielle Chatelain is de regering medeverantwoordelijk voor alle doden die er zijn gevallen tijdens de elf dagen durende hittegolf, waarin de warmste dag ooit werd gemeten.

14 uur geleden
NYT: Oman presenteert plan voor servicekosten Straat van Hormuz

MUSCAT (ANP) - Oman heeft een plan gemaakt voor het heffen van servicekosten in de Straat van Hormuz, meldt The New York Times op basis van ingewijden. Oman zou daarover zelfs al een officieel voorstel hebben ingediend bij de Verenigde Staten, die sterk tegen betalingen in de zeestraat zijn.

15 uur geleden