Oekraïense topfunctionarissen niet ontslagen maar geschorst
KIEV (ANP/RTR) - Twee Oekraïense topfunctionarissen zijn niet ontslagen, maar geschorst in afwachting van verder onderzoek. Een medewerker van president Volodimir Zelenski zegt dat een dag nadat werd gemeld dat het hoofd van de geheime dienst SBU, Ivan Bakanov, en procureur-generaal Irina Venediktova waren ontslagen.
Zelenski maakte zondag bekend dat de twee uit hun functie waren ontheven, omdat meer dan zestig van hun functionarissen in door Rusland bezet gebied Oekraïne zouden tegenwerken. Op de vraag of ze na het onderzoek weer hun werk kunnen oppakken, antwoordde Zelenski's medewerker dat hij zich kan voorstellen dat dit mogelijk is.
Bakanov is een vertrouweling van Zelenski en is sinds 2019 het hoofd van de geheime dienst. Venediktova leidt het onderzoek naar meer dan 18.000 zaken van vermeende oorlogsmisdaden. Ze was afgelopen week nog in Den Haag voor een conferentie over de vervolging voor in Oekraïne begane oorlogsmisdaden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen.
24 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
1 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
3 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Bij de aanrijding tussen een schoolbusje en een trein zijn in het Vlaamse Buggenhout vier doden gevallen, zegt minister Jean-Luc Crucke van Mobiliteit tegen de Belgische nieuwssite RTL Info. Volgens hem zijn twee tieners, de chauffeur en de begeleider door het ongeluk overleden. "Het is dramatisch", aldus de minister.
4 uur geleden