Oekraïense topfunctionarissen niet ontslagen maar geschorst
KIEV (ANP/RTR) - Twee Oekraïense topfunctionarissen zijn niet ontslagen, maar geschorst in afwachting van verder onderzoek. Een medewerker van president Volodimir Zelenski zegt dat een dag nadat werd gemeld dat het hoofd van de geheime dienst SBU, Ivan Bakanov, en procureur-generaal Irina Venediktova waren ontslagen.
Zelenski maakte zondag bekend dat de twee uit hun functie waren ontheven, omdat meer dan zestig van hun functionarissen in door Rusland bezet gebied Oekraïne zouden tegenwerken. Op de vraag of ze na het onderzoek weer hun werk kunnen oppakken, antwoordde Zelenski's medewerker dat hij zich kan voorstellen dat dit mogelijk is.
Bakanov is een vertrouweling van Zelenski en is sinds 2019 het hoofd van de geheime dienst. Venediktova leidt het onderzoek naar meer dan 18.000 zaken van vermeende oorlogsmisdaden. Ze was afgelopen week nog in Den Haag voor een conferentie over de vervolging voor in Oekraïne begane oorlogsmisdaden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.
9 minuten geledenMALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.
13 minuten geledenKYIV (ANP) - Vrouwen in Oekraïne kunnen weer vrijelijk de grens oversteken. Dat melden RBC Ukraine en Ukrinform op gezag van de grenswacht in het land. Eerder golden nog restricties voor vrouwen in bepaalde posities, zoals sommige overheidsmedewerkers, parlementariërs, hoogwaardigheidsbekleders en rechters. De opheffing volgt op een vrijdag aangekondigd kabinetsbesluit.
16 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
8 uur geleden