Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense tennisster Svitolina is op en neemt pauze

Oekraïense tennisster Svitolina is op en neemt pauze

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense tennisster Elina Svitolina is fysiek en mentaal op en neemt om die reden een lange pauze om tot rust te komen. De huidige nummer 20 van de wereldranglijst komt in april niet in actie voor haar land in de Billie Jean King Cup en slaat ook een aantal toernooien in Europa over, meldt ze op sociale media. Ze geeft niet aan wanneer ze terugkeert op de tennisbaan.

"Het zijn bijzonder moeilijke maanden geweest voor mij, zowel mentaal als fysiek. Ik sukkel al een behoorlijk lange tijd met mijn rug en door de pijn kon ik me niet optimaal voorbereiden op de toernooien", schrijft Svitolina. "Onderwijl moest ik met pijn in mijn hart toezien wat er in mijn thuisland Oekraïne gebeurde, maar ook met hoeveel kracht en moed het Oekraïense volk mijn land verdedigde. Het gaf me de energie om door te tennissen, maar nu is het klaar. Mijn lichaam kan het niet meer opbrengen en ik heb rust nodig."

Svitolina kwam begin van deze maand in het nieuws omdat ze vanwege de inval van Rusland in Oekraïne niet wilde spelen tegen de Russin Anastasia Potapova in de eerste ronde van het toernooi in het Mexicaanse Monterrey. Ze kwam toch de baan op nadat de internationale tennisfederatie het besluit had genomen dat Russische speelsters mogen meedoen onder neutrale vlag. Ook zei ze al haar prijzengeld te doneren aan het leger van Oekraïne.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

3 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

4 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

5 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

5 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

5 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

5 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

6 uur geleden