Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense tennisster Jastremska vlucht naar Frankrijk

Oekraïense tennisster Jastremska vlucht naar Frankrijk

PARIJS (ANP) - De Oekraïense tennisster Dajana Jastremska is vanwege de Russische invasie van haar geboorteland naar Frankrijk gevlucht. In een bericht op Instagram laat de 21-jarige nummer 120 van de wereld vrijdag weten veilig te zijn aangekomen.

Jastremska zegt samen met haar zus te zijn gevlucht, met behulp van haar ouders. Vanuit Odessa in Oekraïne ging ze via Roemenië naar Frankrijk. "Na twee nachten door te hebben gebracht in de ondergrondse parkeerplaats, hebben mijn ouders het besluit genomen mij en mijn zusje koste wat kost uit Oekraïne te halen."

In het Instagrambericht spreekt ze haar liefde en dank aan haar ouders uit en roept ze haar landgenoten op sterk te blijven. "Ik hou van jou, mijn land!"

De Oekraïense won tot dusver drie WTA-titels en werd eind 2020 tijdelijk geschorst na een positieve dopingtest. Die straf werd in juni 2021 opgeheven, nadat een onafhankelijk tribunaal Jastremska weer speelgerechtigd verklaarde.

Meer uit Sport

Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

5 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

6 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

17 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

21 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

1 dag geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

1 dag geleden