Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense sportminister twijfelt over nut deelname aan Spelen

Oekraïense sportminister twijfelt over nut deelname aan Spelen

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne moet overwegen of deelname aan de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar in het belang van het land is, heeft sportminister Matviy Bidnyi gezegd twee dagen na het besluit van het IOC om atleten uit Rusland en Belarus onder voorwaarden toe te laten op de Olympische Spelen van Parijs 2024. Volgens Bidnyi is meedoen sowieso onmogelijk als het IOC zijn "niet-constructieve standpunt" niet wijzigt.

"De beslissing om deel te nemen moet worden genomen op basis van wat het ons land oplevert, wat de reactie zal zijn en in hoeverre het ons dichter bij de overwinning brengt," zei Bidnyi, verwijzend naar de 21 maanden durende oorlog van Oekraïne met Rusland. "We moeten geen overhaaste beslissingen nemen. Het zal een afgewogen besluit zijn en we moeten die communiceren aan het publiek. We zullen de voors en tegens zeer zorgvuldig afwegen."

Rusland en Belarus werden na het uitbreken van de oorlog lange tijd verbannen uit sportcompetities, maar het IOC besloot vrijdag dat individuele atleten welkom zijn op de Spelen, mits onder neutrale vlag en onder een aantal voorwaarden. Teams uit beide landen mogen niet deelnemen.

Deelname 'onmogelijk'

De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba noemde het besluit eerder al "beschamend".

Bidnyi zei dat Oekraïne naar deelname zou kunnen streven als de leiders tot de conclusie zouden komen dat het "onze positie in de wereld zou bevorderen". Maar volgens de sportminister is meedoen als het IOC "de deelname van de handlangers van het bloedige (Russische) regime" tolereert onmogelijk.

Meer uit Sport

Drievoudig etappewinnaar Narváez stapt af in Ronde van Italië

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Jhonatan Narváez is vrijdag tijdens de negentiende etappe van de Ronde van Italië afgestapt. De Ecuadoraan van UAE Team Emirates staakte de strijd nadat hij bij de wedstrijddokter was geweest.

2 uur geleden
Ritwinnaar Valgren verlaat Ronde van Italië kort voor het einde

FELTRE (ANP/BELGA) - Wielrenner Michael Valgren gaat vrijdag niet meer van start in de Ronde van Italië. De Deen, die woensdag nog de zeventiende etappe won, stapt net als zijn Britse ploeggenoot James Shaw af. Dat gebeurt om sportieve redenen, meldt hun ploeg EF Education-EasyPost.

5 uur geleden
Minnesota Lynx beëindigt contract Nederlandse basketbalster Hof

MINNEAPOLIS (ANP) - Het avontuur van de Nederlandse basketbalster Emese Hof bij Minnesota Lynx heeft maar kort geduurd. Een kleine maand nadat ze was vastgelegd door de club die uitkomt in de WNBA, de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie voor vrouwen, is haar contract alweer ontbonden. Dat staat op de site van Minnesota Lynx.

7 uur geleden
Wereldkampioen Littler wint Premier League Darts na thriller

LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.

16 uur geleden
Tennisser Shelton strandt in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.

18 uur geleden
Sabalenka naar derde ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.

20 uur geleden
Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

22 uur geleden