
Oekraïense sportminister twijfelt over nut deelname aan Spelen
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne moet overwegen of deelname aan de Olympische Spelen van Parijs volgend jaar in het belang van het land is, heeft sportminister Matviy Bidnyi gezegd twee dagen na het besluit van het IOC om atleten uit Rusland en Belarus onder voorwaarden toe te laten op de Olympische Spelen van Parijs 2024. Volgens Bidnyi is meedoen sowieso onmogelijk als het IOC zijn "niet-constructieve standpunt" niet wijzigt.
"De beslissing om deel te nemen moet worden genomen op basis van wat het ons land oplevert, wat de reactie zal zijn en in hoeverre het ons dichter bij de overwinning brengt," zei Bidnyi, verwijzend naar de 21 maanden durende oorlog van Oekraïne met Rusland. "We moeten geen overhaaste beslissingen nemen. Het zal een afgewogen besluit zijn en we moeten die communiceren aan het publiek. We zullen de voors en tegens zeer zorgvuldig afwegen."
Rusland en Belarus werden na het uitbreken van de oorlog lange tijd verbannen uit sportcompetities, maar het IOC besloot vrijdag dat individuele atleten welkom zijn op de Spelen, mits onder neutrale vlag en onder een aantal voorwaarden. Teams uit beide landen mogen niet deelnemen.
Deelname 'onmogelijk'
De Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmytro Koeleba noemde het besluit eerder al "beschamend".
Bidnyi zei dat Oekraïne naar deelname zou kunnen streven als de leiders tot de conclusie zouden komen dat het "onze positie in de wereld zou bevorderen". Maar volgens de sportminister is meedoen als het IOC "de deelname van de handlangers van het bloedige (Russische) regime" tolereert onmogelijk.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Iga Swiatek heeft de halve finale bereikt van het tennistoernooi in Madrid. De Poolse won op het gravel van La Caja Mágica in drie sets van de Amerikaanse Madison Keys: 0-6 6-3 6-2. De 23-jarige Swiatek is de huidige nummer 2 van de wereldranglijst. Ze stuit nu op de winnares van de partij tussen Mirra Andrejeva en Coco Gauff.
58 minuten geledenMONACO (ANP) - Femke Bol start op 11 juli op de 400 meter horden bij de Diamond League van Monaco. De atlete meldt zelf op Instagram dat ze terugkeert op het evenement waar ze in augustus 2020 voor de eerste keer haar opwachting in de Diamond League maakte. Ze eindigde toen als derde op de 400 meter.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev is op het tennistoernooi van Madrid voor het tweede jaar op rij uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de vierde ronde met 5-7 3-6 van de Argentijn.
19 uur geledenSAINT-IMIER (ANP/Belga) - Maikel Zijlaard heeft niet opnieuw de proloog van de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De 25-jarige wielrenner van Tudor Pro Cycling eindigde als vijfde in de korte individuele tijdrit met start en finish in Saint-Imier. De zege ging naar de 23-jarige Brit Samuel Watson van Ineos Grenadiers.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - De Giro d'Italia bewijst in de laatste etappe in Rome eer aan de overleden paus Franciscus. De organisatie meldt dat de slotrit op 1 juni voor de eerste keer door Vaticaanstad gaat. Dat was al aangekondigd voor het overlijden van de paus op 21 april.
1 dag geledenMARMARIS (ANP) - Tibor Del Grosso is er niet in geslaagd voor de tweede dag op rij een etappe in de Ronde van Turkije te winnen. De 21-jarige Nederlander van Alpecin - Deceuninck eindigde in de Turkse badplaats Marmaris na 176 kilometer als derde in de sprint, genoeg om zijn leiderstrui te behouden. De Rus Lev Gonov (25) was de snelste in de derde etappe, nipt voor de Belg Lander Loockx.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Op het gravel van La Caja Mágica in Madrid wordt sinds het middaguur weer getennist. Het tennistoernooi kwam maandag door de grote stroomstoring in Spanje plotseling stil te liggen. Hoewel de stroomvoorziening aan het einde van de dag weer geleidelijk beschikbaar was besloot de organisatie van het mannen- en vrouwentoernooi het dagprogramma te schrappen.
1 dag geleden