Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense regering blij met stopzetten Nord Stream 2

Oekraïense regering blij met stopzetten Nord Stream 2

KIEV (ANP/DPA) - De Oekraïense regering is blij dat Berlijn de goedkeuring van de omstreden gaspijplijn Nord Stream 2, die loopt van Rusland naar Duitsland, heeft opgeschort vanwege de oplopende spanningen rond Oekraïne. Rusland zelf lijkt niet onder de indruk te zijn van het Duitse besluit.

Volgens de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Dmitro Koeleba is het besluit van de Duitse bondskanselier Olaf Scholz om te stoppen met het certificeringsproces van Nord Stream 2 "moreel en politiek gezien een juiste stap onder de huidige omstandigheden". "Echt leiderschap betekent moeilijke beslissingen in moeilijke tijden. Duitsland bewijst dat", schreef Koeleba op Twitter.

De Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Andrej Roedenko verklaarde dat "Moskou voor niks bang is", aldus persbureau Interfax op vragen over het besluit van Berlijn over Nord Stream 2. Energieminister Nikolaj Shoelginov heeft gezegd dat de grote hoeveelheden gas die Europa nu haalt uit Rusland niet vervangen kunnen worden door vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit andere landen te importeren. President Vladimir Poetin zei dinsdag dat Rusland gewoon door zal gaan met gasleveringen aan Europa.

Het Russische staatsgasconcern Gazprom, eigenaar van Nord Stream 2 die loopt via de Oostzee, wilde desgevraagd geen commentaar geven persbureau Reuters.

Meer uit Financieel

Vrijwilligers Rode Kruis helpen gestrande reizigers op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.

16 minuten geleden
Nestlé roept ook uit China en Brazilië babyvoeding terug

VEVEY (ANP/RTR) - Nestlé roept ook babyvoeding terug uit landen in Azië, Zuid-Amerika en Midden-Amerika. Eerder deze week riep het bedrijf al partijen terug uit verschillende Europese landen uit angst voor aanwezigheid van de bacterie Bacillus cereus, die mogelijk voor ernstig braken en diarree zorgt.

29 minuten geleden
Schiphol verwacht donderdag geen annuleringen

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht donderdag geen vluchten te moeten annuleren, omdat de weersomstandigheden "er gunstig genoeg uitzien". Wel houdt de luchthaven de "situatie nauwlettend in de gaten", aldus een woordvoerster. Wel moeten reizigers rekening houden met vertragingen.

45 minuten geleden
KLM zet vlucht naar Heathrow in voor 318 gestrande reizigers

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet woensdag een extra vlucht in om passagiers naar Londen Heathrow te brengen. De vlucht is bedoeld om 318 op Schiphol gestrande reizigers naar hun eindbestemming te brengen. Daarna vliegt het toestel terug met reizigers die naar Amsterdam moeten.

1 uur geleden
VS neemt verkoop Venezolaanse olie over, zegt minister

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan de verkoop van Venezolaanse olie over te nemen. Met het geld wil de VS de economie van het Zuid-Amerikaanse land heropbouwen, stelt minister van Energie Chris Wright.

1 uur geleden
Wall Street maakt pas op de plaats na bereiken nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street deden het even rustig aan nadat de Dow-Jonesindex en S&P 500 een dag eerder nieuwe recordstanden hadden bereikt.

1 uur geleden
Venezuela blijft volgens zakenzender olie leveren aan VS

WASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.

2 uur geleden