Oekraïense president Zelensky reist zondag door naar Parijs
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zondagavond in Parijs geland. De Franse president Emmanuel Macron ontvangt Zelensky later op de avond voor een werkdiner waarin de twee onder meer "de Franse steun op militair en humanitair vlak" aan Oekraïne zullen bespreken, meldt het Elysée.
De Oekraïense president landde rond 21.00 uur op de luchthaven van Vélizy-Villacoublay, waar hij werd ontvangen door de Franse premier Élisabeth Borne en de minister van Buitenlandse Zaken Catherine Colonna. Franse media meldden eerder op zondag op basis van overheidsbronnen dat Zelensky vanuit Duitsland zou doorreizen naar de Franse hoofdstad.
Het is het tweede bezoek van Zelensky aan Parijs sinds de Russische invasie in Oekraïne vorig jaar. In februari van dit jaar werd hij door Macron ontvangen, samen met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.
De Oekraïense president was zondagmiddag in Aken om de prestigieuze Karelsprijs in ontvangt te nemen. Eerder op de dag was hij al in Berlijn, waar hij ook met Scholz sprak. Zaterdag bezocht hij Italië en Vaticaanstad.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
5 uur geleden