Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president Zelensky reist zondag door naar Parijs

Oekraïense president Zelensky reist zondag door naar Parijs

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zondagavond in Parijs geland. De Franse president Emmanuel Macron ontvangt Zelensky later op de avond voor een werkdiner waarin de twee onder meer "de Franse steun op militair en humanitair vlak" aan Oekraïne zullen bespreken, meldt het Elysée.

De Oekraïense president landde rond 21.00 uur op de luchthaven van Vélizy-Villacoublay, waar hij werd ontvangen door de Franse premier Élisabeth Borne en de minister van Buitenlandse Zaken Catherine Colonna. Franse media meldden eerder op zondag op basis van overheidsbronnen dat Zelensky vanuit Duitsland zou doorreizen naar de Franse hoofdstad.

Het is het tweede bezoek van Zelensky aan Parijs sinds de Russische invasie in Oekraïne vorig jaar. In februari van dit jaar werd hij door Macron ontvangen, samen met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.

De Oekraïense president was zondagmiddag in Aken om de prestigieuze Karelsprijs in ontvangt te nemen. Eerder op de dag was hij al in Berlijn, waar hij ook met Scholz sprak. Zaterdag bezocht hij Italië en Vaticaanstad.

Meer uit Buitenland

VS zien niets in behoud limiet op kernwapens zonder China

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.

7 minuten geleden
EU-lidstaten akkoord over voorwaarden lening 90 miljard Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben woensdag een akkoord bereikt over de bestedingsvoorwaarden van de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne. In principe moet Oekraïne zijn defensiematerieel kopen bij bedrijven uit de EU, uit Oekraïne zelf of uit IJsland, Liechtenstein en Noorwegen. Alleen als Oekraïne met spoed defensieproducten nodig heeft die in de EU en de drie landen van de Europese Vrijhandelsassociatie (EER-EFTA) niet verkrijgbaar zijn, mogen die onder strikte voorwaarden elders worden aangekocht, zoals in de VS, Canada, het Verenigd Koninkrijk of Zuid-Korea.

1 uur geleden
700 medewerkers ICE en grenspolitie teruggeroepen uit Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Ruim zevenhonderd medewerkers van de federale immigratiediensten worden teruggehaald uit Minneapolis en het aangrenzende St. Paul. Dat meldt Tom Homan, die door president Donald Trump naar de staat Minnesota werd gestuurd om toe te zien op de immigratiedienst ICE en de grenspolitie aldaar.

1 uur geleden
Organisaties willen uitleg over contact Epstein en Mette-Marit

OSLO (ANP) - Vier organisaties waarvan de Noorse kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is, hebben het hof om tekst en uitleg gevraagd over het contact tussen de kroonprinses en de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ze uitten hun zorgen in een gezamenlijke brief, die in handen is van het Noorse persbureau NTB.

2 uur geleden
Italië verijdelt Russische cyberaanval op locaties Winterspelen

MILAAN (ANP/AFP) - Italië heeft vlak voor het begin van de Olympische Spelen een cyberaanval weten te verijdelen, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Volgens hem zat Rusland achter de hackpoging, die onder meer gericht was op locaties in Cortina d'Ampezzo, waar de Winterspelen deels worden gehouden.

2 uur geleden
Høiby emotioneel bij eerste verklaring in proces

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby werd woensdag emotioneel tijdens zijn eerste verklaring in de rechtbank, waar hij terechtstaat voor onder meer verkrachting en mishandeling. De zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit stelt dat hij jarenlang door journalisten is "lastiggevallen en gepest".

3 uur geleden
Mandelson verliest na Epstein-rel ook plek in adviesraad koning

LONDEN (ANP) - De Britse politicus Peter Mandelson hangt nieuwe maatregelen boven het hoofd na de rel over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein. Premier Keir Starmer verklaarde in het parlement dat koning Charles en hij het erover eens zijn dat Mandelson verwijderd moet worden uit een koninklijke adviesraad, de Privy Council.

3 uur geleden