Oekraïense president Zelensky reist zondag door naar Parijs
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zondagavond in Parijs geland. De Franse president Emmanuel Macron ontvangt Zelensky later op de avond voor een werkdiner waarin de twee onder meer "de Franse steun op militair en humanitair vlak" aan Oekraïne zullen bespreken, meldt het Elysée.
De Oekraïense president landde rond 21.00 uur op de luchthaven van Vélizy-Villacoublay, waar hij werd ontvangen door de Franse premier Élisabeth Borne en de minister van Buitenlandse Zaken Catherine Colonna. Franse media meldden eerder op zondag op basis van overheidsbronnen dat Zelensky vanuit Duitsland zou doorreizen naar de Franse hoofdstad.
Het is het tweede bezoek van Zelensky aan Parijs sinds de Russische invasie in Oekraïne vorig jaar. In februari van dit jaar werd hij door Macron ontvangen, samen met de Duitse bondskanselier Olaf Scholz.
De Oekraïense president was zondagmiddag in Aken om de prestigieuze Karelsprijs in ontvangt te nemen. Eerder op de dag was hij al in Berlijn, waar hij ook met Scholz sprak. Zaterdag bezocht hij Italië en Vaticaanstad.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
17 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.
32 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een vrachtschip dat Iran verliet is in de Straat van Hormuz beschoten, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Er is geen schade gemeld. Het schip is een aantal kilometer van de Iraanse kust tot stilstand gebracht en de bemanning is veilig.
3 uur geleden