Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president Zelensky op EU-top: geen tijd te verliezen

Oekraïense president Zelensky op EU-top: geen tijd te verliezen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de EU-landen opschieten om beloofde hulp ook echt te leveren. "We hebben geen tijd te verliezen, want we hebben veel gewonden en doden op het slagveld", zei hij bij binnenkomst op een vergadering van de 27 EU-regeringsleiders.

"Dat is de reden waarom we deze oorlog niet jaren willen laten duren. Dat is waarom we een gezamenlijk plan willen voorbereiden."

Over de suggestie dat Oekraïne met Rusland moet overleggen over vrede is Zelensky stellig: dat gaat hij niet doen. "Allereerst hebben zij geen plan. Hun enige plan is het om de oorlog langer te laten duren. Maar mochten we met Rusland praten, dan doen we dat openlijk, geen geheime dialogen."

Zelensky schuift aan in Brussel voor de ondertekening van een reeks Europese veiligheidsgaranties voor zijn land.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

7 minuten geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

9 minuten geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad.

10 minuten geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

42 minuten geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

57 minuten geleden
Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

1 uur geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

1 uur geleden