Oekraïense president Zelensky komt zondag aan in Berlijn
BERLIJN (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist zondag naar Duitsland. Dat melden Duitse overheidsbronnen aan meerdere persagentschappen.
De president landt 's ochtends in Berlijn. Zelensky zal er naar alle waarschijnlijkheid de Duitse bondskanselier Olaf Scholz en de Duitse president Frank-Walter Steinmeier ontmoeten. Zaterdag werd bekend dat Duitsland het grootste wapenpakket tot nu toe aan Oekraïne voorbereidt. Het gaat om militaire steun ter waarde van 2,7 miljard euro.
Volgens het Duitse persbureau DPA gaat de Oekraïense president later op zondag naar Aken om daar de prestigieuze Karelsprijs in ontvangst te nemen. De prijs wordt sinds 1950 jaarlijks verleend aan mensen die zich inzetten voor de Europese eenheid. Zaterdag is Zelensky nog in Italië waar hij sprak met de paus, premier Giorgia Meloni en president Sergio Mattarella.
Duitsland wordt het negende land dat Zelensky bezoekt sinds de Russische invasie van zijn land. Eerder ging hij op zoek naar steun in onder meer de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en onlangs was hij nog in Nederland.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens de VN-vluchtelingenorganisatie in iets meer dan een week zeker 667.000 mensen in Libanon op de vlucht geslagen. De voorbije dag kwamen er weer 100.000 bij, aldus Karolina Lindholm Billing van UNHCR.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De renovatie van het Justitiepaleis in Brussel dreigt meer dan 600 miljoen euro te gaan kosten. Dat blijkt uit cijfers van minister Vanessa Matz, die over modernisering van de overheid gaat. Het Justitiepaleis is ruim 140 jaar oud en staat al meer dan 40 jaar in de steigers.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties zien steeds meer ernstige mensenrechtenschendingen tijdens het aanhoudende conflict in Zuid-Soedan, meldt VN-mensenrechtenchef Volker Türk in een verklaring. De afgelopen weken zijn meer dan 160 burgers gedood door gewapende groepen en regeringsstrijders.
3 uur geleden