Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president Zelensky aangekomen in Nederland

Oekraïense president Zelensky aangekomen in Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen in Nederland. Hij heeft donderdag een gesprek met premier Mark Rutte, melden ingewijden aan het ANP. Eerder op de dag had Zelensky in de Finse hoofdstad Helsinki al gesprekken met leiders van de Scandinavische landen en IJsland.

Het is zijn eerste bezoek aan Nederland. Zelensky geeft een toespraak met de titel 'Geen vrede zonder gerechtigheid voor Oekraïne', er staat een ontmoeting met Kamerleden gepland en hij bezoekt het Internationaal Strafhof. Het ICC doet onderzoek naar misdaden die zijn gepleegd in de oorlog in Oekraïne. Het ICC heeft in maart laten weten dat er een arrestatiebevel is uitgevaardigd tegen de Russische president Vladimir Poetin die verantwoordelijk wordt gehouden voor het onwettelijk deporteren van kinderen en het overbrengen van hen van Oekraïens grondgebied naar Rusland.

Zelensky was de afgelopen maanden vaker in het buitenland. Zo bezocht hij onder meer Polen, Frankrijk en Groot-Brittannië. Verschillende kabinetsleden, onder wie Rutte, zijn al wel enkele keren naar Kyiv gereisd om daar met Zelensky te overleggen. Zelensky sprak vorig jaar een dikke maand na de aanval de Tweede Kamer toe via een videoverbinding.

2,5 miljard

Nederland steunt Oekraïne sinds de Russische inval met wapens, geld en kennis. Dit jaar maakt het kabinet 2,5 miljard euro vrij voor steun aan Oekraïne dat op 24 februari vorig jaar werd aangevallen. Het overgrote deel van het bedrag is bedoeld voor militaire steun. Dat gebeurt vooral door direct te kopen bij de wapenindustrie.

Ook trainen Nederlandse militairen Oekraïners. Oekraïne heeft veel wapens nodig in de strijd. In Finland zei Zelensky vooral behoefte te hebben aan luchtafweer en te hopen op gevechtsvliegtuigen. De luchtafweer is nodig tegen de Russische aanvallen met drones en raketten. Ook wordt een offensief van de Oekraïners verwacht.

Meer uit Binnenland

Alle rijkswegen weer open na NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.

2 uur geleden
Halina Reijn en Victoria Warmerdam toegevoegd aan Academy

LOS ANGELES (ANP) - Halina Reijn is een van de ruim vijfhonderd nieuwe leden van de Academy, de organisatie die elk jaar de Oscars uitreikt. Ook verschillende andere Nederlanders zoals Victoria Warmerdam, Trent, Nina Gantz en Margje de Koning zijn uitverkoren, blijkt uit de lijst die donderdag is gepubliceerd.

3 uur geleden
Zorggroep doet aangifte van mishandeling en privacyschending

BODEGRAVEN (ANP) - De christelijke zorggroep Sirjon heeft aangifte gedaan van mishandeling en schending van de privacy van kwetsbare mensen. De aangifte komt na het ontslag van zes medewerkers die cliënten op een woongroep in het Zuid-Hollandse Bodegraven hadden vernederd en daarvan beelden hadden gedeeld op Snapchat.

4 uur geleden
Defensie heeft eerste mijnenjagers aan Oekraïne geschonken

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft samen met België mijnenjagers geschonken aan Oekraïne. Het was al bekend dat Oekraïne de schepen zou krijgen, maar vanwege veiligheidsredenen communiceert het ministerie er nu pas over.

7 uur geleden
Directeur Nederlands Fotomuseum op non-actief na 'meldingen'

ROTTERDAM (ANP) - De directeur van het Nederlands Fotomuseum in Rotterdam, Birgit Donker, is op non-actief gesteld. Dit is gedaan door de Raad van Toezicht (RvT) van de organisatie, bevestigt een woordvoerder van de raad naar aanleiding van een artikel van de Volkskrant.

7 uur geleden
Diverse wegen in Den Haag gaan later open, afbouw in volle gang

DEN HAAG (ANP) - De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.

8 uur geleden
OM eist 5 jaar cel en tbs met dwang tegen ontmaskerde afvalcoach

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag vijf jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 48-jarige Mohamed M. Volgens de officier van justitie heeft de Haarlemmer zich op internet voorgedaan als afvalcoach om contact te leggen met jonge, kwetsbare meisjes, aan wie hij zich vervolgens vergreep. "Een man met een dubbelleven, die was geobsedeerd door seks en gewetenloos te werk ging", aldus de aanklager bij de rechtbank in Amsterdam.

8 uur geleden