Oekraïense president Zelensky aangekomen in Aken
AKEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zondagmiddag aangekomen bij het stadhuis in Aken. Zelensky komt in de Duitse stad in de naam van zijn land de prestigieuze Karelsprijs in ontvangst nemen.
Bij zijn aankomst bij het stadhuis werd de president vergezeld door de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Ze werden welkom geheten door de burgemeester van Aken. Onder luid applaus werd Zelensky vervolgens ontvangen in de zaal waar de plechtigheid plaatsvindt.
Vanwege het bezoek zijn strenge veiligheidsmaatregelen van kracht. De wijde omgeving rond het stadhuis is afgesloten met hekken en er zijn veel gewapende agenten in kogelvrije vesten aanwezig. Volgens een verslaggever van het ANP die ter plaatse is hebben scherpschutters posities ingenomen rond het stadhuis.
Strenge veiligheidscontroles
Wie de ceremonie bijwoont, moet strenge veiligheidscontroles ondergaan. Journalisten moeten grote laptops achterlaten (telefoons en tablets mogen wel mee) en worden gezamenlijk per bus naar de ceremonie geleid. Ook wie met de auto richting Aken rijdt krijgt met extra controles te maken. Langs de snelweg A4 pikt de politie regelmatig auto's uit het verkeer, waarvan de inzittenden moeten uitstappen.
Buiten de afgezette binnenstad vinden verschillende demonstraties plaats. Ongeveer honderd deelnemers demonstreren voor vrede en eisen een vertrek van Duitsland uit de NAVO. Er zijn ook demonstranten die vragen om een eind te maken aan de wapenleveranties aan Oekraïne. Onder hen bevinden zich ook pro-Russische demonstranten.
Overhandiging Karelsprijs
In het Kurpark zijn meer dan duizend mensen samengekomen met Oekraïense vlaggen. Ze uiten hun solidariteit met Zelensky.
De plechtigheid in het stadhuis van Aken zal zo'n anderhalf uur duren. Zelensky zal worden toegesproken door Scholz, de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Poolse premier Mateusz Morawiecki.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
59 minuten geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
10 uur geleden