Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president Zelensky aangekomen in Aken

Oekraïense president Zelensky aangekomen in Aken

AKEN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zondagmiddag aangekomen bij het stadhuis in Aken. Zelensky komt in de Duitse stad in de naam van zijn land de prestigieuze Karelsprijs in ontvangst nemen.

Bij zijn aankomst bij het stadhuis werd de president vergezeld door de Duitse bondskanselier Olaf Scholz. Ze werden welkom geheten door de burgemeester van Aken. Onder luid applaus werd Zelensky vervolgens ontvangen in de zaal waar de plechtigheid plaatsvindt.

Vanwege het bezoek zijn strenge veiligheidsmaatregelen van kracht. De wijde omgeving rond het stadhuis is afgesloten met hekken en er zijn veel gewapende agenten in kogelvrije vesten aanwezig. Volgens een verslaggever van het ANP die ter plaatse is hebben scherpschutters posities ingenomen rond het stadhuis.

Strenge veiligheidscontroles

Wie de ceremonie bijwoont, moet strenge veiligheidscontroles ondergaan. Journalisten moeten grote laptops achterlaten (telefoons en tablets mogen wel mee) en worden gezamenlijk per bus naar de ceremonie geleid. Ook wie met de auto richting Aken rijdt krijgt met extra controles te maken. Langs de snelweg A4 pikt de politie regelmatig auto's uit het verkeer, waarvan de inzittenden moeten uitstappen.

Buiten de afgezette binnenstad vinden verschillende demonstraties plaats. Ongeveer honderd deelnemers demonstreren voor vrede en eisen een vertrek van Duitsland uit de NAVO. Er zijn ook demonstranten die vragen om een eind te maken aan de wapenleveranties aan Oekraïne. Onder hen bevinden zich ook pro-Russische demonstranten.

Overhandiging Karelsprijs

In het Kurpark zijn meer dan duizend mensen samengekomen met Oekraïense vlaggen. Ze uiten hun solidariteit met Zelensky.

De plechtigheid in het stadhuis van Aken zal zo'n anderhalf uur duren. Zelensky zal worden toegesproken door Scholz, de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en de Poolse premier Mateusz Morawiecki.

Meer uit Buitenland

Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

42 minuten geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

2 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

2 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

2 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

3 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

4 uur geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

5 uur geleden