Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense president Zelenski bedankt Willem-Alexander en Máxima

Oekraïense president Zelenski bedankt Willem-Alexander en Máxima

KIEV (ANP) - President Volodimir Zelenski heeft koning Willem-Alexander en koningin Máxima bedankt voor hun steun aan het Oekraïense volk. "Mijn vrouw Olena en ik zijn hunne majesteiten koning Willem-Alexander en koningin Máxima oprecht dankbaar voor hun warme woorden van steun aan het volk van Oekraïne", schrijft Zelenski op Twitter.

Donderdag viel het Russische leger het land binnen. Sindsdien zijn veel Oekraïners op de vlucht geslagen. "We weerstaan agressie. Vandaag, meer dan ooit, is het belangrijk voor ons om te voelen dat we niet alleen zijn", besluit Zelenski.

Koning Willem-Alexander en koningin Máxima lieten vorige week weten dat ze "intens" meeleven met de inwoners van Oekraïne. "Ons hart gaat uit naar de bevolking van Oekraïne en naar alle getroffenen door het geweld", aldus een verklaring. De koning en koningin zeiden dat ze ook meeleven met de Oekraïense gemeenschap in Nederland "die in angst verkeert om het lot van familie en vrienden".

Eerder bedankte Zelenski ook de Britse prins William en zijn vrouw Catherine voor hun steun. Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn momenteel nog op skivakantie, traditiegetrouw in Lech.

Meer uit Binnenland

Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

3 minuten geleden
NU'91: zorgmedewerkers werken minder door hoge brandstofprijzen

NIEUWEGEIN (ANP) - Mensen die in de zorg werken, doen minder extra diensten nu de brandstofprijzen zo hoog zijn. Volgens beroepsorganisatie NU'91 krijgen ze de kosten niet genoeg vergoed en leggen ze er geld op toe. "Het kan niet zo zijn dat zorgprofessionals moeten betalen om hun werk te kunnen doen", zegt voorzitter Femke Merel van Kooten.

1 uur geleden
Steeds meer jongeren ingezet als drugsuithaler

DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.

2 uur geleden
Ook laatste deel A16 bij Rotterdam weer open voor verkeer

ROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.

3 uur geleden
Huurprijzen stijgen harder dan koopwoningprijzen, meldt Pararius

ROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.

3 uur geleden
Verdachte aangehouden voor reeks brandstichtingen in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.

14 uur geleden
Spoorbeveiliging veroudert sneller dan gedacht, miljarden nodig

DEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.

14 uur geleden